Amon Amarth: Premiera nowej płyty już dziś!

0

Dzisiaj ma miejsce premiera długo oczekiwanej, dziesiątej płyty zespołu Amon Amarth pod tytułem “Jomsviking”. Jest to pierwsza płyta zespołu, która układa się w opowieść – tragiczną historię o miłości i zemście, wzbogaconą o charakterystyczne dla szwedzkiej grupy melodyjne brzmienie metalowe.  Za produkcję i mix albumu odpowiada Andy Sneap (Megadeth, Testament, Accept), a w nagraniach wziął udział gość specjalny – perkusista zespołu Vomitory, Tobias Gustafsson.

Historia zawarta na nowym krążku Amon Amarth, osadzona jest w świecie Jomsvikingów, legendarnych wojowników z przełomu X i XI wieku. Jak tłumaczy lider zespołu, Johan Hegg:

Jomvikingowie byli mroczną i legendarną grupą najemników, których podboje w całej Europie i na Bliskim Wschodzie przeszły go historii. Bezwzględni zabójcy, którzy zawsze walczyli w wyższym celu. Ich kod był prosty: Nie pokazuj strachu. Nigdy się nie cofaj. Broń swoich braci, a kiedy zostaniesz wezwany – pomścij ich śmierć. Poczułem, że jesteśmy wreszcie gotowi, aby wykorzystać ich historię jako zaczątek do nowego albumu Amon Amarth. Jomvikingowie i ich świat są tylko tłem dla historii o młodym mężczyźnie, który zakochał się w zamężnej kobiecie. Przypadkowo zabija człowieka i musi uciekać – ale poprzysięga zemstę i obiecuje wróć, żeby ją zdobyć. Nie pozwala odejść swojej przeszłości, czuje, że został skrzywdzony, a jego życie legło w gruzach. Nie jest to najszczęśliwsza historia.

Sporą niespodzianką dla fanów Szwedów jest udział na płycie niemieckiej boginii rocka – Doro Pesch. Jej udział w ‘A Dream That Cannot Be’ wokalista Johan opisuje jako ‘wymarzoną kolaborację’.

Doro jest wspaniałą osobą i prawdę mówiąc jedyną, która przyszła nam do głowy, która mogłaby z nami zaśpiewać.

Do tej pory zostały opublikowane dwa teledyski – do utworów “First Kill” i “Dawn at First Light”. Możecie je zobaczyć poniżej:

Płyta „Jomsviking” ukaże się w formie cyfrowej, na płycie CD (digipack z 24 stronicową książeczką) oraz na winylu (2LP z dodatkowym dyskiem CD i rozkładanym modelem statku wikingów). DeathMagnetic.pl jest patronem tego wydawnictwa. Poniżej lista utworów:

1. First Kill
2. Wanderer
3. On A Sea Of Blood
4. One Against All
5. Raise Your Horns
6. The Way Of Vikings
7. At Dawn‘s First Light
8. One Thousand Burning Arrows
9. Vengeance Is My Name
10. A Dream That Cannot Be (Featuring Doro Pesch)
11. Back On Northern Shores

Niedawno mieliśmy też przyjemność przeprowadzić wywiad z gitarzystą Amon Amarth, Olavim Mikkonenem, do którego lektury zapraszamy.

Amon-Amarth-Jomsviking

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!