Japońska grupa Mono wystąpi w Gdańsku

0
W 2019 roku Mono zbliża się do 20. rocznicy swojego istnienia – i nic nie wskazuje na to, żeby na tym miało się skończyć.
Konflikt i korelacja pomiędzy ciemnością i światłem to uniwersalny motyw przewodni zespołu, który kończy w tym roku 20 lat. Muzycznie być może nikt w XXI wieku nie opisywał nam tej relacji tak uparcie i z taką wrażliwością jak japońskie Mono.
Na przestrzeni 20 lat istnienia i 10 wydanych albumów, Mono przybliżało nam tę najbardziej skrytą i chaotyczną z natur życia, używając swojej muzyki. Ich alfabet dźwięków – choć rozpoczęło się jedynie od gitar i perkusji – ewoluował do liczby ponad 30 instrumentów. Tym razem, w najnowszym albumie Nowhere Now Here, zespół do tej palety dodaje elektronikę. Na nowej płycie pojawiają się też pierwsze w historii zespołu zmiany w składzie – do trio Goto, Tamaki i Yoda dołącza nowy perkusista – Dahm Majuri Cipolla.

Przy okazji wydania nowej płyty, Mono podzieliło się także swoją współpracą nad krótkometrażowym filmem w reżyserii Julien Levy. Film zainspirowany został nowym utworem “After You Comes The Flood” i opowiada historię wprost z Tokio, w której strach i pożądanie przeplatają się w jednym tańcu.
Film możecie obejrzeć tutaj:

Bilety w cenie 75/85 PLN Dostępne na www.tickets.soundrive.pl, od 9.01, godz.10:00!
Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."