Sleep po raz pierwszy na klubowym koncercie w Polsce!

0

Pionierzy stoner doom metalu po raz pierwszy na klubowym koncercie w Polsce! SLEEP, twórcy bardzo dobrze przyjętego albumu „The Sciences” z 2018 roku, odwiedzą warszawską Progresję w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej już 9 kwietnia 2019 roku. Przygotujcie się na wyjątkowo bezkompromisowe wydarzenie – Sleep nie biorą jeńców!

SLEEP + support

09.04.19 – Progresja, WarszawaOtwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu: 120 zł / 140 zł

Bilety w sprzedaży od piątku 11 stycznia godz. 10:00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, http://www.ebilet.pl oraz www.eventim.pl

Sleep to trio muzyków z San Jose w Kalifornii nagrywające pod szyldem doom/stoner metal. Rozpoczynając karierę w 1990 roku inkorporowali do swojego stylu elementy heavy metalu.

Debiutując albumem „Volume One”, poprzez EPkę „Volume Two”, drugi studyjny album „Sleep’s Holy Mountain” – będący kamieniem milowym w brzmieniu stoner metalu – i ich ostatni album przed rozpadem „Dopesmoker”, Sleep zagwarantowali sobie miejsce w panteonie muzyki metalowej. Niestety konflikt z wytwórnią spowodował rozpad kapeli. Ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania.

Od 2003 roku zespół zagrał kilka koncertów, a do składu dołączył Jason Roeder z Neurosis. Ale na pierwsze informacje ze studia nagraniowego musieliśmy czekać, aż do 2017 r.

W 2018 roku Sleep powrócili wraz ze swoim czwartym albumem „The Sciences” wydanym przez Third Man Records, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publikę

Obecnie zespół tworzą: Al Cisneros – wokale/ gitara basowa; Matt Pike – gitara; Jason Roeder – perkusja.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."