Gojira opublikowała teledysk do ‘The Shooting Star’

0

20 września Gojira wypuściła teledysk do ‘The Shooting Star’ pochodzącego z ich najnowszego albumu, “Magma”. Wydawnictwo ukazało się 17 czerwca za pośrednictwem Roadrunner Records i zostało ciepło przyjęte przez recenzentów, jak i fanów.  Za produkcję klipu odpowiada Markus Hofko.

Joseph Duplantier w wywiadzie dla portalu RollingStone.com wspomniał, iż Gojira pracowała pierwotnie nad 12-stoma kawałkami, zanim zdecydowała, że na płycie zamieszczą ostatecznie 10 utworów. Muzyk wraz ze swoim bratem perkusistą, Mario Duplantierem byli odpowiedzialni jednocześnie za strefę liryczną albumu, pracę nad muzyką musieli jednak zaniechać, gdy ich matka była chora. Zmarła niestety ona ostatniego lata.

Joe stwierdził:

Czułem się fizycznie i mentalnie wyczerpany. Jednocześnie sposób w jaki się to stało był przepiękny. Wszyscy byliśmy przy niej. Musieliśmy odwołać kilka sesji kiedy umarła, ale było to również dla nas bardzo wzbogacające. Nauczyliśmy się wiele o śmierci.

Mario wspomniał natomiast o tekstach utworów:

Kiedy przeczytasz teksty napisane przez Josepha, od razu się rozpłaczesz. Są bardzo głębokie i trafiają w sedno. Żadnych bzdur. Zachowaliśmy nasz smutek i depresję w muzyce […] Mario nagrywał ścieżki do perkusji, a ja grałem równolegle na gitarze pomagając mu znaleźć się w utworze, obaj mogliśmy zacząć płakać w tym samym momencie. W momencie choroby matki kawałki były już w połowie napisane, kiedy zmarła dalej musiałem je dokończyć. Dlatego jedna piosenka była czymś na zasadzie, ”uda Ci się to zrobić” i przy następnym wersie, ”nie, nie możesz tego zrobić”.

W wywiadzie dla magazynu Kerrang! Joseph Duplantier wytłumaczył natomiast co znaczy dla niego tytuł “Magma”:

Dla mnie ”Magma” to pierwotna energia. To krew ziemi. Jest gorąca. Jest niebezpieczna. Jest we wnętrznościach. Jest w muzyce. To muzyka, którą gramy. To połączenie. To ogień. To elektryczność. To… wszystko co staramy się wyrazić przez muzykę. Właśnie to dla mnie znaczy nazwa naszego albumu.

Wspomniał również o tym jak Gojira tworzy wszystkie swoje charakterystyczne ”ciężkie riffy”:

Nie mam pojęcia czy mamy jakąkolwiek formułę, czy jakiś sekret do pisania niektórych z naszych riffów. Chciałbym natomiast powiedzieć, że wszyscy łączymy siebie pewną energią i dajemy się ponieść w pewien stan umysłu naturalny dla nas. Rodzaj muzyki jaką chcemy usłyszeć, rodzaje riffów jakie chcemy usłyszeć są zawiłe, ciężkie, duchowe oraz jest w nich jakaś część zagadki nie do rozwikłania. Wrzucamy siebie właśnie w taki rodzaj stanu umysłu. Naprawdę, kiedy gramy, mamy wizję. Kiedy mam swoją gitarę, jestem w odpowiednim nastroju, to wtedy wszystko wychodzi zależne od mojego nastroju. Myślę, że jesteśmy naprawdę podłączeni do wszystkiego…wszystkiego co jest naturą… Pomysły takie jak nieskończoność, przestrzeń kosmiczna, czarne dziury inspirują nas do tworzenia tych ”ciężkich riffów”.

Wideo jest już czwartym z kolei promującym utwory z najnowszej płyty Francuzów. Wcześniej mogliście zapoznać się z klipami do ‘Stranded‘, ‘Silvera‘ i ‘Low Lands’. Poniżej możecie zapoznać się ze wspomnianym ‘The Shooting Star’:

Udostępnij to

O autorze

Dawid Marzęcki

Miłośnik wszelakich form metalu i jego pochodnych. Ze szczególnym naciskiem na to drugie, ponieważ poza lubianym przeze mnie blackiem, czy deathem zakochany jestem w wielu eksperymentalnych brzmieniach. Moje uznanie znajdują takie nurty jak stary, surowy industrial, djent w wykonaniu Meshuggah, a nawet odrobina elektroniki. Serwis pozwala mi zgłębiać wiedzę muzyczną i dzielić się nią z innymi.