Dave Mustaine został nazwany “cipą” przez managera Metalliki

0

14 września 2011 roku Wielka Czwórka thrash metalu, czyli Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax zagrała w Nowym Jorku na Yankee Stadium. Występ drugiej z tych kapel stał jednak pod znakiem zapytania. Jak głosiły wtedy plotki, Megadeth miało zrezygnować z koncertu przez operację lidera grupy, Dave’a Mustaine’a, która miała się odbyć kilka dni wcześniej. Pomimo niepewnej sytuacji zespół wystąpił, a ostatnio Mustaine wspominał całe zdarzenie i tłumaczył, co zmotywowało go do podjęcia ryzyka i zagrania.

W trakcie niedawnego wywiadu dla “The Jasta Show” szef Megadeth nawiązał do swojej operacji stenozy kanału kręgowego i zdradził, że kilka dni przed tamtym koncertem miał zatarg z managerem Metalliki, Peterem Menschem.

Grając w ramach koncertu “Big Four” na Yankee Stadium, na scenę udawałem się wózkiem do golfa, mając na szyi kołnierz ortopedyczny, a wszędzie dookoła widziałem naklejki z napisem “Nie machaj głową.” Umarłbym, gdybym tej nocy headbangował, ponieważ dwa dni wcześniej wylądowałem na izbie przyjęć, gotowy na operację mojej szyi. Zadzwoniłem wtedy do mojego managera, Marka Adelmana i powiedziałem: “Spójrz, grałem już wcześniej z Metallicą, Anthraxem i Slayerem, grałem już w Nowym Jorku, grałem też na stadionie baseballowym, więc żadna z tych rzeczy nie jest dla mnie nowością. Muszę odwołać ten koncert, bo potrzebuję poddać się operacji.”

Adelman prawdopodobnie powiedział to managerowi Metalliki – gość ma na imię jak penis. Jak on się nazywał… To był Dick albo Peter… Peter! Tak więc Peter powiedział, że jestem cipą. Gdy się o tym dowiedziałem, odparłem: “Ok. W porządku. Pakuj mnie. Jadę do Nowego Jorku.” Dali mi parę zastrzyków w szyję, założyli kołnierz, po czym poleciałem na miejsce, zagrałem koncert i wróciłem. Zdałem sobie potem sprawę, że nikt poza nim nie wiedział o tej sytuacji, więc kto jest teraz prawdziwą cipką?

Dave Mustaine słusznie zauważył, że zarówno James Hetfield, jak i Tom Araya przeszli tę samą operację rok wcześniej. Podobnie jak lider Megadeth, obaj muzycy musieli ograniczyć swoją aktywność sceniczną w związku z nabytymi przez lata kontuzjami szyi i pleców. 

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.