Iced Earth prezentuje teledysk do utworu “Black Flag”

0

Amerykanie z Iced Earth udostępnili właśnie teledysk do utworu “Black Flag”, pochodzącego z ich najnowszego krążka, “Incorruptible”. Wideo, którego reżyserią i produkcją zajęło się serbskie studio iCode, można obejrzeć poniżej.

W rozmowie z Shockwave Magazine szef grupy, Jon Schaffer, wypowiadał się na temat numeru “Black Flag”:

W gruncie rzeczy ten utwór mówi o historii piratów. To całkiem duży kawał historii, a ja musiałem napisać tekst, który zmieści się w pięciominutowym utworze. Nie chciałem jednak, by był on tandetny i przypominał “Dead Man’s Chest”. Chciałem, żeby było to wściekłe “pierdolcie się” wypowiedziane z perspektywy piratów, którzy byli wynajmowani przez imperia. Utwór ten miał pokazać, że piraci byli zatrudniani przez jedne imperia, by powodować problemy w innych. Nie ważne, czy było to imperium Brytyjskie przeciwko Holendrom czy Hiszpanom, piraci byli wynajmowani jako najemnicy, by kraść dobra innych królestw, stwarzać problemy i siać chaos. To była zwykła gra, w którą grały mocarstwa i która, pod pewnym względem, trwa wciąż. Utwór przedstawia więc historię z perspektywy piratów.

Ostatni krążek Iced Earth, “Incorruptible”, ukazał się 16 czerwca 2017 roku i jest następcą albumu “Plagues of Babylon” sprzed 3 lat.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.