Dave Mustaine zdradza swoją opinię na temat “Hardwired… To Self-Destruct”

0

Były gitarzysta Metalliki, Dave Mustaine, który grał w zespole przed wydaniem jego debiutanckiego albumu “Kill ‘Em All”, został ostatnio zapytany przez TeamRock o opinię na temat niedawno wydanego, 10. albumu studyjnego Metalliki, czyli “Hardwired… To Self-Destruct”. Muzyk odparł:

Zawsze potrafiłem docenić talent Metalliki. Każdy zespół na swoje silne i słabe strony. Jeśli chodzi o moje zdanie, to na tyle, co do tej pory słyszałem, uważam ich nowy album za dobry.

Słyszałem wielu ludzi, który komentują, że Kirk Hammett i Rob Trujillo nie napisali nic na ten krążek. Jednak czasem to nieuniknione. Sądzę, że byłbym zachwycony większą ilością materiału od tych gości, bo uwielbiam Infectious Grooves i Suicidal Tendencies (zespoły, w których grał wcześniej Rob – przyp. red.) i zawsze lubiłem partie, które Kirk napisał w Exodusie, ale tak to już jest w studiu. Najlepsze utwory oddzielają pozostałe. Każdy chce zawrzeć na płycie jak najlepszy materiał.

Frontman Megadeth dodaje:

Jeśli przystąpimy do analizy krytycznej materiału, w grę wchodzą osobiste odczucia. Śmieci dla jednej osoby mogą się okazać skarbem dla drugiej. Dla przykładu, znam wielu ludzi, którzy naprawdę chwalą Ricka Rubina i sposób, w jaki produkuje albumy. Ja oczywiście ogromnie go szanuję, uważam, że to co zrobił z zespołami takimi jak The Cult naprawdę zadziałało, ale jeśli mowa o kapelach metalowych, to niekoniecznie wyglądało to w taki sam sposób. “Hardwired” to z pewnością inaczej brzmiący album od, na przykład, “St. Anger”, ale prezentuje się dla mnie całkiem dobrze. Wiem, że zajęło im 8 lat aby wydać ten krążek, więc jestem z nich dumny, że nowe wydawnictwo podoba się ludziom. 

Dave skomentował ostatnio wypowiedź Kirka Hammetta, który stwierdził, iż Mustaine był mocno rozgoryczony wyrzuceniem z Metalliki. Założyciel Megadeth przyznał swojemu następcy w Metallice “niemal stu procentową rację“.

„Hardwired…To Self-Destruct”, wydany 18 listopada, notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży. Krążek osiągnął pierwsze miejsce aż w 57 krajach, w tym w Polsce, lądując na 1. pozycji notowania OLiS.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.