Dave Mustaine pokonał raka

0

Frontman Megadeth, Dave Mustaine, ogłosił, że jest w 100% zdrowy od raka. Muzyk ogłosił swoją chorobę w czerwcu zeszłego roku.

Na ostatnim koncercie Megadeth w SSE Arena Wembley w Londynie Mustaine ogłosił ze sceny:

Około roku temu pracowaliśmy nad nowym albumem w Franklin, Tennessee i zacząłem czuć ból. Poszedłem do doktora i powiedział “Dave, masz raka.” Powiedziałem “Kurwa! Mam raka.” Byłem w takim szoku.

Najpierw pomyślałem “Czy ja się boję?” A później powiedziałem sobie “Nie, jestem wkurwiony.” Przerwaliśmy pracę – przerwaliśmy wszystko. Poszedłem na leczenie.

To było 51 naświetleń i 9 chemioterapii i kiedy to się skończyło, każdego dnia myślałem “Nie mogę doczekać się grania” i o to się modliłem.

Wiem, że wielu was z wie, że się modlę. Mówiłem o tym w ‘Peace Sells’. Modlę się każdego dnia. Mówię o tym w piosence. Mówiłem o tym od drugiej płyty.

Myślałem o was każdego dnia. I o swojej rodzinie. Czułem od was moc. I myślałem tylko o tym. 16 października poszedłem do lekarza i powiedział mi “Jesteś w 100% wolny od raka.”

Megadeth jest obecnie w trasie po Europie z 5 Finger Death Punch. Zespoły wystąpią w Polsce już 12 lutego na Torwarze w Warszawie.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!