Dave Mustaine (Megadeth): “Dimebag Darrel był lepszym gitarzystą ode mnie”

0

Lata 1987 i 1988 były burzliwym okresem dla bandy Mustaine’a. Problemy narkotykowe w zespole były na porządku dziennym, a konflikty wewnątrz grupy zdawały się być nie do rozwiązania. Z formacji wylecieli wtedy Gar Samuelson i Chris Poland, a na miejsce tego drugiego rozpatrywany był sam Dimebag Darrel.

W wywiadzie dla Tampa Bay Times, Mustaine przyznał, że po wyrzuceniu Polanda z zespołu na jego pozycję rozpatrywał Darrela, który w tamtym czasie przystępował z Panterą do nagrywania albumu “Power Metal”. Na pytanie odnośnie podobieństw między sobą a Dimebagiem, Dave przyznał, że pod wieloma względami ustępował młodszemu z braci Abbot:

Dimebag był o wiele lepszym gitarzystą ode mnie. Gdy spojrzysz na grę Darrela zobaczysz, że jest prawdziwym potworem. Czy to w studiu czy na żywo, gość wymiatał wszędzie. Oglądanie go było samą przyjemnością.

Pewnego dnia zadzwoniłem do niego, by zapytać się, czy by nie chciał grać w Megadeth. Darrel na propozycję odpowiedział warunkiem – dołączy, ale tylko z Vinniem Paulem. Chciał, abym przyjął ich obu. Nie mogłem tego zrobić, gdyż nowym perkusistą został już Nick Menza. Wyobrażasz sobie nas czterech na scenie? To byłoby coś niesamowitego.Udostępnij to

O autorze

Avatar

Fanatyk tradycyjnego heavy metalu, muzyki progresywnej oraz melodeathu. Ponad wszystkie zespoły ceni Iron Maiden, Led Zeppelin oraz Metallikę.