Dave Mustaine (Megadeth): “Dirk Verbeuren to drugie wcielenie Gara Samuelsona”

0

Dirk Verbeuren, który po opuszczeniu Soilwork zasilił szeregi Megadeth, obecnie pracuje z zespołem nad nowym albumem. Wokalista Dave Mustaine niedawno opublikował nagranie ze studia, na którym możemy zobaczyć bębniarza w akcji. Lider grupy wydaje się być tak zafascynowany perkusistą, że podczas rozmowy z Mitchem Lafonem porównał go do Gara Samuelsona:

Najważniejsza rzecza, która cechuje Dirka to duże podobieństwo do Gara Samuelsona, a to dla mnie się najbardziej liczy. Potrafi zagrać dosłownie wszystko i w każdy możliwy sposób. Metal i jazz to dla niego żadne wyzwanie.

Wiesz, Nick [Menza] był świetny, ale Gar miał coś czego Nick nie miał. Nick Menza był jazzmanem, który grał metal. Samuelson był… bardzo innowacyjny. Dirk jest niczym drugie wcielenie Gara Samuelsona; to naprawdę szalone. Niestety, Nicka i Gara już z nami nie ma. Ale cieszę się, że mogłem z nimi współpracować.

Samuelson to były perkusista Megadeth, który zagrał na dwóch pierwszych albumach fomacji. W 1999 roku umarł w wyniku niewydolności wątroby.

Całą audycję można przesłuchać poniżej:

https://omny.fm/shows/rock-talk-with-mitch-lafon/dave-mustaine-ministry-televisions-richard-lloyd/embed

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Fanatyk tradycyjnego heavy metalu, muzyki progresywnej oraz melodeathu. Ponad wszystkie zespoły ceni Iron Maiden, Led Zeppelin oraz Metallikę.