Bruce Dickinson wystąpi podczas 50-lecia „Concerto For Group And Orchestra” Jona Lorda

0

Wokalista Iron Maiden wystąpi 21 listopada w Palais Montcalm w Quebec City w ramach obchodów 50-lecia „Concerto For Group and Orchestra”, którego pomysłodawcą i autorem był klawiszowiec Deep Purple, zmarły w 2012 r. Jon Lord.

Zaplanowano także występy dyrygenta Paula Manna, bliskiego przyjaciela Jona Lorda, Orkiestry Symfonicznej z Quebec i Paul Deslauriers Band. Bilety są dostępne w sprzedaży od dzisiaj.

Bruce Dickinson:

To wielki zaszczyt uczestniczyć w 50. rocznicy „Concerto For Group And Orchestra”. Kiedy Paul Mann skontaktował się ze mną w sprawie tego wydarzenia, natychmiast powiedziałem: „Tak”.

Jak wielu ludzie wie, Deep Purple miał wielki wpływ, który ciągle trwa, na moje życie odkąd byłem nastolatkiem i przez lata miałem szczęście zaprzyjaźnić się z całym zespołem, a w szczególności podczas mojej współpracy z Jonem.

W tej chwili nadal decyduję o tym, co mam wykonać – jest tak wiele wspaniałych utworów Purple do wyboru! – i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć wszystkich podczas tego wyjątkowego, upamiętniającego wieczoru.

Dodaje Mann:

Moja długa współpraca z Jonem Lordem, a zwłaszcza jego nowatorski i stojący w sprzeczności z gatunkowymi ramami „Concerto”, była jedną z największych radości w moim muzycznym życiu. Nie mogę się doczekać przywiezienia tego utworu po raz pierwszy do Kanady z okazji jego pięćdziesiątej rocznicy. Duch Jona z pewnością będzie z nami.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/