Biff Byford (Saxon): „Z pewnością nagramy nowy album w 2019 r.”

0

W lutym tego roku ukazała się studyjna płyta Saxon „Thunderbolt”, a w ramach jej promocji zespół intensywnie koncertuje. Saxon ma też w planach zagrać specjalne koncerty w 2019 r. z okazji 40. rocznicy wydania debiutanckiego albumu. Poza tym Biff Byford zabierze się za nagrywanie swojej płyty solowej w przyszłym roku.

Jak widać, bezrobocie na razie nie grozi muzykom legendy heavy metalu. Tym bardziej że zespół myśli również o kolejnym wydawnictwie studyjnym. Właśnie o tym i o kilku innych ciekawych sprawach rozmawiał wokalista z Rodrigo Altafem z Sonic Perspectives.

Co Biff myśli o „Thunderbolt”?

To na pewno bardzo mocny album, który z biegiem czasu staje się mocniejszy, bo coraz więcej ludzi się do niego przekonuje. To świetna płyta – radzi sobie naprawdę dobrze i myślę, że trafia w gusta naszych fanów. Nagranie jej nie zajęło nam wiele czasu. Dłużej trwało jej napisanie. Trochę zajmuje znalezienie pomysłów, które są wyjątkowe. Lubię spędzać czas, próbując różnych rzeczy i pomysłów, także poświęciliśmy go całkiem sporo na pisanie.

A jak po 22 albumach zespół utrzymuje świeżość?

Zawsze jest coś do napisania o świecie. Po prostu musisz mieć wyobraźnię i podążać za nią.

O tym, czy grupa planuje uczczenie 40. rocznicy swojego debiutanckiego albumu:

Zagramy specjalne koncerty w 2019 roku. Chcielibyśmy zorganizować może dwa w Anglii, dwa lub trzy w Europie, jeden w Ameryce Północnej i jeden w Południowej. Rozmawiamy teraz z ludźmi o połączeniu czegoś razem.

O współpracy z Eltonem Johnem:

Tak naprawdę nie widywałem go zbyt często. Był przyjacielem naszego producenta, Poprosiliśmy go, żeby zagrał w utworze ‘Party ’til You Puke’ (z płyty „Rock The Nations” z 1986 r.). Widziałem go podczas nagrywania tego utworu, ale tak naprawdę nie spędziłem z nim wiele czasu. Było trochę śmiechu. Chcieliśmy, żeby nagrał skandaliczną rock’n’rollową piosenkę. To była dobra zabawa.

A jakie plany na przyszłość ma Saxon?

Z pewnością nagramy nowy album w 2019 r. Nie musimy zbytnio zobowiązywać się do terminów. Jesteśmy zespołem o ugruntowanej pozycji – możemy praktycznie robić to, co chcemy. Jeśli mamy ochotę pisać, to piszemy. Jeśli nie mamy, nie piszemy. Proste.

O planach zespołu związanych z 40. rocznicą ukazania się albumu „Saxon” pisaliśmy też tutaj: Saxon będzie świętował 40-lecie w 2019 r.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/