Evoken wyda nowy album w listopadzie

0

Za niecały miesiąc – 9 listopada 2018 r. – ukaże się szósty pełnometrażowy krążek grającego funeral doom/death metal Evoken. Jego tytuł to „Hypnagogia” i złoży się na niego osiem utworów. To pierwsza od sześciu lat studyjna płyta zespołu.

„Hypnagogia” jest wyrazem doom metalowego kunsztu, dzięki któremu słuchacz będzie świadkiem, jak Evoken mógł stworzyć nowszą i jeszcze bardziej śmiałą ekspresję stanowiącą monument, który zostanie uznany za punkt zwrotny.

Jak mówi perkusista i autor tekstów, Vince Verkay:

Tak jak na każdej płycie zdecydowanie chcieliśmy uniknąć powtarzania się. Oczywiście zamierzaliśmy zachować styl Evoken, ale chcieliśmy też pójść trochę głębiej z melodią i aranżacją, a także spróbować nowych rzeczy, żeby zaprezentować słuchaczowi wyczerpującą emocjonalnie płytę.

„Hypnagogia” to również pierwszy koncepcyjny album Evoken.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/