Behemoth zapowiada nowe piwo: Wolf Ov Siberia

0

W ostatnich latach nastała moda na produkowanie różnego rodzaju trunków sygnowanych nazwami lub tytułami utworów zespołów metalowych. Piwa, wina czy whiskey zostały opatrzone etykietkami ze znanymi dla fanów metalu grafikami. Oczywiście pieczę nad wszystkimi „napojami wyskokowymi” sprawują same zespoły.

Również i nasz rodzimy Behemoth dołączy do „procentowej” rodziny. Zespół połączył siły z Kings County Brewers Collective – trzema zapalonymi piwoszami i browarnikami z Nowego Jorku, którzy założyli browar KCBC – aby stworzyć piwo „Wolf Ov Siberia”.

Z najbardziej bluźnierczych głębin metalu wyłania się wywar o epickich proporcjach: Wolf Ov Siberia napełnia szklankę jasnym złotem z lekką mgiełką lipuliny. Zapach cytryny i rozdrobnionej limonki pozdrawia twój nos, a potem możesz poczuć grejpfrut, melon i zieloną sosnę oraz chmiel Centennial. Jest to zrównoważone przez miękką pszenicę i płatkowane żyto z odrobiną dzikiej goryczki na koniec. Piwo jest ostre i świeże. Wolf Ov Siberia zaprasza wszystkich fanów Behemotha i złocistych napojów do skosztowania tego wywaru.

KCBC zorganizuje imprezę o nazwie Wolf Ov Siberia 15 października w KCBC Brewery & Taproom na Brooklynie, a następnie w szerszym zakresie promować będzie wysokiej jakości piwo rzemieślnicze w okolicach Nowego Jorku i nie tylko. Wolf Ov Siberia będzie również dostępne na nadchodzących wystawach sztuki Behemotha „Thou Art Darkest” w Nowym Jorku i Los Angeles.

Wolf Ov Siberia to piwo typu IPA – a dokładniej mówiąc, podwójne IPA.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/