Gebbeth: Recenzja dema “Fire Metal”

0

Na naszym podwórku od wielu lat przybywa kapel. Jednak co z tymi, które już istanieją i wciaż działają? Jak wypadają i czy dorównują one świeżym składom? Jednym z takich zespołów jest właśnie Gebbeth. Wrocławska grupa istnieje już od ponad dekady i mimo licznych zmian w składzie, udało jej się wydać nie jeden materiał. Przede mną najnowsze dzieło Gebbeth – “Fire Metal”.

fire metal

Demo trwające nieco ponad 20 minut, to w całości kompozycje instrumentalne. Niestety brak wokalu daje się we znaki. Surowy, thrash metalowy ‘Breakdown’ brzmi jak “szkic” utworu a nie jak gotowy już produkt. Nie powiem, brzmi świetnie. Jest dynamiczny i utrzymany w oldschoolowym stylu, ale jednak brakuje tu kropki. Kto wie, może przy następnej produkcji dostaniemy ‘Breakdown’ w odświeżonej wersji z wokalem?

Podobnie jest w ‘Inhale’. Jest dosyć ciężko, melancholijnie i dużo bardziej stonerowo, ale cały czas czuć ten niedosyt. Wymagających słuchaczy może nie zaspokoić, ale tych, którzy stawiają na atmosferę wywołaną przez samą muzykę z pewnością ucieszy. ‘Death Dealer’ znów podąża w kierunku thrashu tym razem racząc nas ciekawą solówką. Płytę zamyka ‘Flow’. Dużo delikatniejszy od swoich poprzedników i przedstawiający inną koncepcję grania. Na pierwszy plan wysuwa się bowiem bas i już do końca gra ”pierwsze skrzypce”.

“Fire Metal” to krążek spójny i pokazujący pełen przekrój grania duetu. Zaczynając na thrash metalowych riffach, przez progresywne wstawki, na doomowo stonerowym klimacie kończąc. Słychać tu wyraźny wpływ Metalliki, jednak nie jest on ani zbyt nachalny ani tym bardziej przesadzony. Może brak w tym wszystkim pazura i wyrazistości, ale wciąż słychać ogromny potencjał tkwiący w kompozycjach. Surowe, garażowe wręcz brzmienie sprawia, że całość nabiera charakteru, zachecajac do dalszego słuchania. Miejmy nadzieję, że do składu Gebbeth w przyszłości dołączy wokalista, otwierając muzykom kolejne ścieżki na ich muzycznej drodze.

Wyro(c)k

69%
69%
Highway to Hell

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

 • Pierwsze wrażenie
  6
 • Instrumentarium
  7.5
 • Repeat mode
  6
 • Brzmienie
  7
 • Repeat Mode
  7
 • Oceny czytelników (0 głosów)
  0
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.