Dom kultury utrudnia rozwój lokalnym zespołom

0

Nie takiej współpracy domów kultury z lokalnymi kapelami oczekujemy! Po 10 latach zespoły M.O.R.ON., Killing Silence oraz From The Basement zostały pozbawione swoich sal prób. Wyprowadzka z Domu Kultury w Kobyłce odbyła się niestety w nieprzyjemnej atmosferze – po kilkuletniej współpracy oczekiwać należałoby pozostawienia muzykom czasu na znalezienie nowego miejsca i przeniesienie sprzętu. W praktyce wspomniane 3 bandy musiały zmienić lokum w ciągu 10 dni. Co gorsze, obecnie sprzęt znajduje się w miejscu, w którym niemożliwe są regularne próby.  To natomiast komplikuje plany koncertowe oraz zarezerwowane na nagrania terminy w studiu.

Jak w takiej sytuacji należy zatem ocenić realizację zadań określonych w statucie MOK w Kobyłce?

§ 4 ust. 2.
Ośrodek Kultury działa na rzecz społeczności lokalnej stwarzając mieszkańcom Gminy Kobyłka warunki do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości.

§ 5 ust. 1 pkt. 2
Tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowań wiedzą i sztuką.

§ 5 ust. 1 pkt 11
Podejmowanie inicjatyw mających na celu zintegrowanie środowiska artystycznego i twórców z Gminy Kobyłka.

Zespół M.O.R.ON. powinien być dobrze znany naszym czytelnikom – na naszej stronie znajdziecie recenzje EP “Rzeka” oraz “Świt“, a także wywiad z ich wokalistą. Muzycy Killing Silence zwyciężyli natomiast w Antyfeście Antyradia w 2014 roku.

Poniżej prezentujemy oświadczenie zespołów w tej sprawie. Trzeba przyznać, że wzbudziło ono sporo emocji w Internecie. Jesteśmy przekonani, że zespoły znajdą nowe miejsce w Kobyłce, gdzie będą mogły regularnie grać. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. 


 

Do tego czasu pozostaje nam wspierać chłopaków – być może skróci to poszukiwanie nowej sali. W ostatnim czasie na nasz artykuł powołali się politycy Kukiz ’15, więc może i tym razem “władza” nie zostanie obojętna. Jak widać poniżej, nie wszyscy postanowili wspierać młodych artystów.

M.O.R.ON., support The Amity Affliction, Klub Proxima, Warszawa

Dom kultury utrudnia rozwój lokalnym zespołom

Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665