Zapraszamy: Heavy Metal Night IV, 1.02.2014 – Progresja, Warszawa

0

Już pierwszego lutego 2014 w klubie Progresja kolejna edycja wieczoru dla miłośników ciężkich brzmień. Tej niezapomnianej heavymetalowej nocy zagra dla was siedem wspaniałych zespołów! Bilety dostępne są we wszystkich punktach sprzedaży eventim. Zapraszamy do empików, Media Marktów, sklepów Saturn, klubu Progresja oraz innych 😉 Cena biletu: 10 zł.

Heavy Metal Night w Progresji

Bilety do kupienia w sieci sklepów Empik i Eventim, a także na bramce w dniu koncertu w cenie 15zł.

Program imprezy:

  • 15:00 – otwarcie bram
  • 16:00 – 16:40 – The Unicorns
  • 17:00 – 17:40 – Cursed Personality
  • 18:00 – 18:40 – Frost Commander
  • 19:00 – 19:40 – Iscariota
  • 20:00 – 20:40 – Komandos
  • 21:00 – 21:40 – Pröwler
  • 22:00 – 22:40 – Drunk’n Rolled

Komandos (Warszawa)

https://www.facebook.com/komandosband

“Komandos” to wybuchowa mieszanka pięciu młodych, warszawskich serc, które płoną żywym ogniem! Nazwa zespołu pochodzi od taniego wina, znanego w kręgach koncertowiczów. Nasze występy to połączenie energicznej muzyki, kopiącej prosto w klatę, oraz niezwykłego show, które nie pozwala ludziom stać w miejscu, lecz zmusza do świetnej zabawy!

Pröwler (Warszawa)

https://www.facebook.com/prowlerpl

Energetyczna, bujająca, mocna muzyka powstała z połączenia inspiracji wszystkich pięciu członków zespołu. Choć musi być groove, to stawiamy również na melodykę naszych utworów i szukamy najciekawszych możliwych rozwiązań, co sprawia, że każdy w naszej muzyce znajdzie coś dla siebie.

The Unicorns (Warszawa)

https://www.facebook.com/theunicorns666

The UnicornS – warszawski zespół , powstały w 2012 roku. Stworzony przez profesjonalnych muzyków z względnym doświadczeniem, ma na celu propagowanie nowego kierunku muzycznego – Unicorn Metalu, gatunku blisko spokrewnionego z Happy metalem, Hejfi Metalem, oraz Indie Popem. 🙂 Band składa się z gitarzysty/wokalisty, (gra na Jacksonie) – Bugala, drugiego wokalisty, – Kffiatka , Krzysztofa (jego bas ma 4 struny) oraz perkusisty – Fifiego (ma długie włosy i czarną perkusję 😀 ). Stay happy \♥/

httpvh://www.youtube.com/watch?v=cyHjqSDaEh4  

Drunk ‘n’ Rolled (Poznań)

https://www.facebook.com/drunknrolled

Drunk`n`Rolled (DnR)- zespół z małej wiochy w wielkopolsce rozpoczął wspólne muzykowanie w 2008r. zdaje się po obejrzeniu klipu Guns`n`Roses. Kolesie tchnięci nadzieją realizacji “amerykańskiego snu” znaleźli sobie hobby. Wyznaczonym celem stało się doskonalenie swoich umiejętności muzycznych i kompozycji aby w pewnym momencie pokazać je znajomym. Tak rozpoczęła się przygoda z hard rockiem, która trwa do dziś. Jak tysiąc innych zespołów staramy dostac się “na szczyt” a, że droga do niego kręta i wyboista, korzystamy w naszej wędrówce ze złotej idei zawartej w nazwie:) Tak jest przecież łatwiej, weselej i prościej. Gdzie się da na maxa wkręcamy to Drunk`n`Rollowe przesłanie każdemu napotkanemu, pozytywnie zakręconemu człowiekowi. Nię będziemy oryginalni jeśli napiszemy, że koncerty to jest to co kochamy najbardziej, ale tak jest.

Zresztą – co dziś jest oryginalne? Sprawdź nas!!! Zapewniamy solidnego kopa pozytywnej energii za pomocą mikrofonu, gitary, basu i perkusji podpiętych do czterech gości. Mocne riffy, wprawiające bebechy w cykliczne drgania to jest to o co nam chodzi. Największe sukcesy zespołu: skutecznie powiekszane grono przyjaciół na portalach społecznościowych w cyberprzestrzeni i w realu oraz coroczne, skuteczne zwiększanie zasięgu koncertowania w kraju i zagranicą:)

Cursed Personality (Olsztyn)

https://www.facebook.com/cursedpersonality

W marcu 2009 roku zaczęło się to wszystko. Kompletowanie członków itp. Z początku zespół zwany był Leviatans. Pare miesięcy później powstała inicjatywa na stworzenie płyty “THE END”. To właśnie wtedy powstała pierwsza piosenka. Trzy lata później zespół zmienił nazwę na Cursed Personality. Ósmego Czerwca 2012 roku z zespołu odchodzi basista Krzysztof Hajdenrajch, a trzy dni po nim Adam Basalski. W ten sam dzień po informacj o odejściu Adama, Mateusz Sochań wkracza na gitarę. Pod koniec wakacji 2012 Adam wraca a Mati idzie na bass więc studio zostało przesunięte.2013 roku 1 stycznia nastąpiły zmiany. Cursed Personality nie nagrywa demo tylko wydaje ep-ke. Osiemnastego Stycznia zaczynają nagrywać. Producentem zostaje Jan Wiliński – Lider. Po wydaniu EP, zespół zaczął znowu koncertować, a w między czasie kompletować nowy materiał. 22.03.2013 zespół zagrał jeden z ważniejszych koncertów wraz z EMPIRE, CERBER, OF NO AVAIL. 23.06.2013 został wypuszczony do sieci klip zespołu zapowiadający nowy album, który zespół ogółem zaczyna nagrywać 15.07.2013

Iscariota (Sosnowiec)

https://www.facebook.com/iscariotaband

http://www.iscariota.com/

Zespół powstał w roku 1990 w Sosnowcu pod nazwą Blasphemer. W 1992 roku z zespołu odeszli basista Artur Wartak, gitarzysta Krakus oraz wokalista Rafał Włoszczowski. Tego samego roku zespół zmienił nazwę na Iscariota oraz zrealizował pierwsze demo zatytułowane Glodgad wydane nakładem Asta Records.

W 1995 roku nakładem Baron Records ukazał się debiutancki album grupy pt. Cosmic Paradox. W ramach promocji albumu zespół odbył szereg koncertów w Polsce wraz z takimi grupami jak Kat, Vader, Quo Vadis, Eternal Deformity, Christ Agony, Frontside, Horrorscope czy Never.

W 2005 roku ukazało się kolejne demo pt. Z ruin marzenia. W 2007 roku ukazał się drugi album Iscariota zatytułowany Pół na pół. Z początkiem roku 2009 zespół opuściła wokalistka – Grażyna Machura. Po ponad dwuletniej przerwie zespół powraca w nowym składzie, wzbogacając swoją muzykę o instrumenty klawiszowe.

Frost Commander (Warszawa)

https://www.facebook.com/frostcommander

Frost Commander to zespół sformowany pod koniec 2010 roku. Do pierwszego miażdżącego natarcia, w ich wykonaniu doszło już na początku 2011roku. Następstwem było wbicie się klinem głęboko w świadomość lokalnych fanów muzyki spod znaku heavy-power. Największym sukcesem kampanii obfitującej w liczne występy w różnych miejscach kraju było wydanie EP pt. Magic Dagger. Niestety, nieustępliwa walka na pierwszej linii odbiła się na stanie osobowym zespołu. Obecnie zespół przygotowuje się do ponownego rozlokowania na polu bitwy, a ciężar prowadzenia działań spocznie na barkach następującego składu: Melchior Jasek (gitara prowadząca), Adam Polanowski (perkusja),Szymon Dżumak (wokal), Przemek Mirek (gitara rytmiczna) oraz Tomek Świstak (Bas).

Na chwilę obecną zespół szlifuje materiał, który trafi na pełnowymiarowe wydawnictwo ,a zapowiedzią jego jest singiel wydany w lutym br. zatytułowany Destination Unknown i regularnie gra koncerty w całej Polsce. Przez ostatnie dwa lata zespół dzielił scenę z takimi zespołami jak: STEELWING(Szwecja), SKULL FIST (Kanada), Hunter, Turbo, Jelonek, Dragon’s Eye, Lostbone i wiele innych..

Udostępnij to

O autorze

Didymos

Fan Metalliki mniej więcej od czasów Loada, przegapiłem koncert w Warszawie w 1999, ale nie popełniłem już tego błędu w Chorzowie 2004 i 2008. Dodatkowo widziałem zespół w Berlinie (2008), Lipsku (2009), Oslo, Rydze, Tallinnie, Wilnie, Budapeszcie, Warszawie (2010) , Gelsenkirchen (2011), Pradze, Warszawie (2012), Pradze, Wiedniu i Warszawie (2014). Uff!