Vader: na nowym albumie nie będzie muzycznych eksperymentów

0

Ostatnio pisaliśmy, że polska legenda death metalowej sceny, Vader, rozpoczęła nagrywanie nowego albumu pt. Tibi Et Igni“. Plan nagrywania w białostockim Hertz Studio obejmuje zarejestrowanie 14 utworów (w tym czterech bonusowych). Zespół postanowił zaspokoić ciekawość fanów i powiedzieć parę słów o nadchodzącym krążku:

Wszystkie utwory zostaną nagrane do końca stycznia, a całość będzie skończona w lutym.

Spodziewajcie się nowego albumu w kwietniu/maju 2014 roku.

Do wszystkich oczekujących eksperymentów, nowych form czy innego patetycznego chłamu, mówimy: “Idźcie do diabła!”. Jesteśmy oddani metalowi i lojalni wobec naszych fanów.

Narodziny Vadera były bardzo intensywne i to WY zawsze podsycaliście ten ogień. Ten album jest dedykowany waszej sile i lojalności!

Vader

Nowa płyta olszyńskich death metalowców to jednocześnie debiut Jamesa Stewarta, który dołączył do formacji jako perkusista zastępując Pawła “Paula” Jarosiewicza w 2011 roku.

Poprzedni krążek Vadera Welcome to the Morbid Reich – został również nagrany w Hertz Studio i wydany przez wytwórnię Nuclear Blast Records. Całość ujrzała światło dzienne w 2011 roku, zawierała 12 utworów i została ciepło przyjęta przez krytykę.

Udostępnij to

O autorze

Bartosz Pietrzak

Mój pierwszy kontakt z cięższą muzyką to "Live & Rare" KoRna. Potem poszło już z górki... Jeśli nie nerdzę nad tekstami to jestem na koncercie lub robię hałas ze swoim zespołem. Aha, bez swojej brody byłbym nikim. To samo tyczy się reszty redakcji.