Vader – informacje o nowej EPce, na której znajdzie się przeróbka utworu Judas Priest

0

Weterani death metalu informują, że 31 maja tego roku ukaże się ich EPka zatytułowana „Thy Messenger”. Zawierać będzie ona cztery z pięciu utworów, które zostały nagrane w ciągu tygodnia w styczniu i lutym w Hertz Studio w Białymstoku pod nadzorem braci Wiesławskich.

Okładka została zaprojektowana przez Wesa Benscotera, który już wcześniej pracował z Vader przy „De Profundis” oraz współpracował z takimi zespołami jak Slayer, Kreator i Sinister. Nowy studyjny album Vader zostanie nagrany jeszcze w tym roku, a jego wydanie jest wstępnie przewidziane na jesień.

Piotr „Peter” Wiwczarek komentuje:

Zdecydowaliśmy się nagrać nową EPkę, ponieważ wiedzieliśmy, że nowy album nie zostanie wydany przed końcem 2019 roku. Wracamy na trasę w czerwcu i planujemy zagrać kilka nowych utworów dla naszych fanów latem. Rozpoczniemy proces nagrywania nowego albumu Vader w kwietniu w Anglii. Na tę chwilę zatytułowany jest on „…And Then There Was Only Pain” i powinien zostać ukończony do końca maja – kiedy EPka „Thy Messenger” zostanie wydana na całym świecie. Znajdą się na niej trzy nowe utwory – w większości naprawdę okrutne i agresywne kawałki, nawet jak na Vader. „Emptiness” jest bardziej groovy w głównym riffie gitarowym, ale naprawdę bardzo ciężki pod koniec. Wszystkie są szybkie i krótkie, ale bardzo intensywne. Dodaliśmy także nową wersję naszego klasycznego utworu tytułowego z „Litany”. Minęło 20 lat, odkąd nagraliśmy tę płytę w Red Studio. „Litany” – jako kompozycja – oraz wiele innych z tego albumu nigdy nie były wykonywane na żywo. Ten album nadal jest jednym z ulubionych przez fanów w dyskografii Vader, a w 2019 roku wskrzesimy tę płytę w ramach naszych koncertów tej jesieni. Kolejny bonus to przeróbka absolutnego klasyka „Steeler”, która zawsze była jedną z moich ulubionych piosenek Priest.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/