Uli Jon Roth o wypowiedziach Michaela Schenkera na temat Rudolfa Schenkera: „Nie rozumiem tej negatywności”

0

W ciągu ostatnich kilku lat uznany gitarzysta Michael Schenker publicznie kwestionuje uczciwość swojego starszego brata Rudolfa Schenkera ze Scorpions, posuwając się nawet do nazywania go „oszustem”, który „zaadoptował jego wizerunek”.

Michael potępia również Scorpions za „zniekształcanie” historii jego krótkiej kadencji w zespole. Krytykuje też wysiłki zmierzające do zminimalizowania wkładu byłego perkusisty grupy, Hermana Rarebella, i byłego basisty, Francisa Buchholza.

O to, co sądzi o całej tej sytuacji, został zapytany Uli Jon Roth podczas wywiadu z Jeffem Gaudiosim z MisplacedStraws.com. Roth przez pięć lat grał w Scorpions w latach 70. Opuścił grupę w 1978 r. po wydaniu dwupłytowego albumu koncertowego „Tokyo Tapes”.

Uli Jon Roth:

Wydaje mi się, że to się rozwinęło niedawno i pochodzi od Michaela, ponieważ Rudolf nie trzyma urazy i jest najfajniejszym kolesiem, jakiego można sobie wyobrazić. Praktycznie wszystko, co mówi Michael, nie ma dla mnie żadnego sensu. Nie rozumiem tego. A znałem Rudolfa dobrze przez pięć lat (grając w Scorpions). To prawie tak jakby Michael mówił o innej osobie. Ciągle utrzymuję znajomość z Rudolfem i nadal uważam, że Michael mówi o kimś innym. Chyba że Rudolf ma jakieś alter ego, jak Jekyll i Hyde, o którym nic nie wiem, żeby istniało.

Po czym dodaje:

Nie wiem jaki Michael ma w tym interes. Naprawdę nie mogę tego skomentować poza tym, że myślę, iż to bardzo smutne mówić tak o bracie. Nie powiedziałbym o nikim w ten sposób, nawet jeśli byłaby to prawda. Nie rozumiem tej negatywności. Nie sądzę, żeby Rudolf na to zasługiwał. O ile wiem, zawsze był dobry dla Michaela. To tylko moja osobista obserwacja.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/