Tuomas Holopainen (Nightwish): pierwsze szczegóły solowego albumu

0

Keyboardzista i główny kompozytor Nightwish – Tuomas Holopainen – większość 2013r. poświęcił na pisanie i produkcję swojej pierwszej solowej płyty opartej o serię komiksów “Życie i czasy Sknerusa McKwacza”. W sumie nad płytą Tuomas pracował już jednak 14 lat, zaś na pomysł zrobienia jej wpadł już 20 lat temu po przeczytaniu książki.

Premiera “Music Inspired By The Life And Times Of Scrooge – Written And Produced By Tuomas Holopainen” planowana jest na kwiecień 2014r. Na albumie znajdzie się 10 utworów – w sumie ok. 60 minut.

Tuomas Holopainen  Music Inspired By The Life And Times Of Scrooge - Written And Produced By Tuomas HolopainenMa to być – jak sugeruje tytuł – coś w rodzaju ścieżki dźwiękowej do tej słynnej opowieści w stylu Vaughana Williamsa, Michaela Nymana, Jamesa Newtona Howarda, czy Enyi.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=tvMK7MgZiYo

 

Pojawią się także goście, w tym London Orchestra, The Metro Voices oraz wokaliści: Alan Reid, Johanna Kurkela, Johanna Iivanainen i Tony Kakko oraz kilku instrumentalistów.

Okładkę płyty zaprojektował sam Don Rosa – autor książki o Sknerusie. Na początku 2014r. udostępniony zostanie utwór “A Lifetime of Adventure” wraz z teledyskiem.

Tuomas Holopainen Don Rosa

 

 

Udostępnij to

O autorze

Avatar