Tim „Ripper” Owens ujawnia, dlaczego nagrałby ponownie „Jugulator” i „Demolition”

0

Tim „Ripper” Owens to znany i ceniony w środowisku metalowym wokalista. W latach 1996-2003 był członkiem legendy ciężkiego grania, Judas Priest. Z tym zespołem nagrał dwie studyjne płyty.

Mowa o „Jugulator” (1997 r.) i „Demolition” (2001 r.). W zeszłym roku świat obiegły słowa muzyka, który stwierdził, że jego czas z Judas Priest został „wymazany”. Była to reakcja na pytania fanów o możliwość zakupu wspomnianych albumów, których nakłady zostały wyczerpane i nie zostały one wznowione. O to właśnie został zapytany podczas rozmowy w Rock Talk With Mitch Lafon.

Tim „Ripper” Owens:

Za każdym razem, gdy to mówię to tylko dlatego, że dostaję dwa, trzy, cztery, pięć wiadomości, tekstów, tweetów lub czegokolwiek innego z rzędu mówiących: „Nie mogę tego znaleźć”, „Oni tego nie grają”, a ja myślę i mawiam: „Ach, człowieku, mnie tam nawet nie ma”. Wydaje mi się, że kiedy ostatnio coś powiedziałem, całkowicie usunęli mnie ze strony internetowej.

Wokalista kontynuuje:

Moim problemem jest to, że chciałbym kupić płyty. Chciałbym nabyć ich trochę, żeby sprzedawać, kiedy koncertuję solo, ale nie mogę, kiedy są one nieosiągalne. I o tym właśnie mówię… Gdyby były dostępne, mógłbym je kupić po kosztach i sprzedawać na koncertach. To byłoby fajne. Miałbym cały mój katalog.

A jeśli chodzi o jego poprzednią uwagę, że prawdopodobnie ponownie nagrałby materiał z „Jugulator” i „Demolition” mówi:

Zrobiłbym to tylko dlatego, że nie można kupić oryginalnych płyt. Nie dostaniesz „Jugulator”, chyba że znajdziesz używaną kopię. Możliwe, że prawdopodobnie nie. Przede wszystkim muszę mieć na to czas. Gram to na żywo, więc raczej nagrałbym to w U.K. z moim zespołem. Sandstone jest stamtąd, z Irlandii – przypuszczalnie zrobiłbym to z tymi facetami, bo już znają prawie całe obie płyty. Ale jedyny powód, dla którego bym to uczynił, jest taki, żeby te utwory można było znowu kupić.

Tim „Ripper” Owens: „Mój czas z Judas Priest został wymazany”

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/