The Sixpounder prezentuje utwór “Time To Kill”

0

5 stycznia na ekranach polskich kin premierę miała komedia zatytułowana “Gotowi na wszystko. Exterminator”. W filmie opowiadającym o piątce przyjaciół, którzy postanawiają reaktywować dawny zespół, oprócz utworów m.in. Piaska i Kombi można usłyszeć również cięższe brzmienia, za które odpowiada wrocławski The Sixpounder.

Grupa z Wrocławia stworzyła utwór przewodni do “Exterminatora”, czyli kawałek “Time To Kill”, który możecie przesłuchać poniżej. Oprócz tego w filmie można jeszcze usłyszeć trzy kompozycje The Sixpounder. Gitarzysta zespołu, Paweł Ostrowski, opowiadał na łamach Antyradia o wyzwaniu, jakie stanowił dla nich udział w projekcie filmowym:

Nie ukrywam, że kiedy otrzymałem propozycję skomponowania i nagrania z The Sixpounder piosenki przewodniej, którą aktorzy mieli odtworzyć na planie, byłem nastawiony sceptycznie. W filmie znalazły się ostatecznie jeszcze trzy nasze kompozycje i fragment teledysku „Burn”. Z jednej strony było to dla nas ogromne wyróżnienie, ale z drugiej obawa, że efekt końcowy nie spełni zamierzonych oczekiwań. Po obejrzeniu filmu muszę przyznać, że nie żałuję tej decyzji. Bawiłem się na nim wyśmienicie. Wydaje mi się, że jest cała masa zespołów w naszym kraju, które miały podobne doświadczenia jak bohaterowie „Exterminatora”. Polscy muzycy, i ci którzy wciąż grają, i ci którzy przestali, z pewnością równie dobrze spędzą czas podczas seansu. Bardzo polecam wybrać się do kina na „Gotowi na wszystko: Exterminator”. 

Według zapowiedzi zespołu, w najbliższych dniach ma się również ukazać teledysk do “Time To Kill”. Ostatnie wydawnictwo studyjne The Sixpounder, album “True To Yourself”, ukazał się w 2016 roku.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.