Testament: nowa płyta w styczniu 2020 r.

0

Wokalista zespołu, Chuck Billy, i gitarzysta, Eric Peterson, podczas konferencji prasowej na Hellfest opowiadali o postępach w nagraniach nowego albumu oraz o przewidywanej dacie jego wydania.

Chuck Billy:

Dzień przed tym, jak wsiedliśmy do samolotu (aby rozpocząć europejską trasę), skończyliśmy nagrywać wszystkie utwory. Andy Sneap, który obecnie jest w trasie z Judas Priest, zajmie się jego miksem. Kiedy więc w lipcu wróci do domu, zacznie miks.

Eric Peterson:

Cóż, nie mamy jeszcze tytułu dla niego, ale wyjdzie on pod koniec stycznia 2020 r.

O muzycznym kierunku nowego materiału Eric powiedział tak:

Muzycznie jest bardziej thrashowy, tak mi się wydaje, i bardziej oldschoolowy. Nie chcę mówić, że to jest jak Mercyful Fate, ale są tego rodzaju harmonie gitarowe i inne tego typu rzeczy. A tekstowo jest to coś w rodzaju opowiadania, jakiś rodzaj złego gówna. Wytwórnia powiedziała nam, żebyśmy napisali coś złego, więc…

Ostatnia studyjna płyta Testament ukazała się w 2016 r. i jest nią „Brotherhood Of The Snake”.

Jutro zespół zagra na Mystic Festival w krakowskiej Tauron Arenie, a w sierpniu na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/