Stone Temple Pilots: Zobacz koncertowy debiut dwóch utworów

0

Amerykańska legenda hard rocka lat 90-tych, Stone Temple Pilots, po rozstaniu w 2013 roku ze Scottem Weilandem nie zamierza odcinać kuponów od swoich dotychczasowych osiągnięć. Po zakończeniu tej burzliwej relacji zespół związał się z Chesterem Benningtonem, znanym z Linkin Park, z którym wydał EPkę “High Rise” w 2013 roku. Pomimo podzielonych zdań na temat ich działalności bez oryginalnego wokalisty, właśnie pracują nad pełnowymiarowym albumem oraz ruszyli w wiosenną trasę koncertową po amerykańskich klubach. Pomimo krytyki ze strony ortodoksyjnych fanów, Chester, który prywatnie zawsze był wielkim fanem Stone Temple Pilots, jest pełen entuzjazmu i z jego inicjatywy na ostatnich koncertach zespół zaprezentował dwa nigdy to tej pory niegrane numery: ‘Adhesive’ oraz ‘Pruno’.

Ponadto, po raz kolejny w ostatnim czasie, na temat działalności bez Weilanda postanowił wypowiedzieć się gitarzysta grupy, Dean DeLeo. Dean docenił swojego dawnego kolegę za wkład w rozwój zespołu i stworzenie takich hitów jak m.in. ‘Interstate Love Song’, ‘Plush’ czy ‘Vasoline’, jednak o “teraźniejszym” Scottcie nie ma już tak dobrego zdania:

Chcę wyrazić się tutaj bardzo jasno – nigdy, w żaden sposób nie próbowaliśmy nikogo zastępować. W swoim czasie nie było nikogo lepszego od niego… nikogo. Będę tak twierdził aż po grób. Ale mój kochany Scott opuścił nas dawno temu…

Robert, Eric i ja poświęciliśmy temu zespołowi 25 lat. Nie pozwolę zrujnować mojego snu, mojego zespołu i mojej spuścizny jednemu kolesiowi, którego już to dłużej nie obchodziło. Pracowałem bardzo ciężko dla Stone Temple Pilots i niesamowicie ich kocham. Wiemy, co nasza muzyka znaczy dla ludzi

Gitarzysta ma jednak jak najlepsze zdanie o nowym wokaliście i uważa, że wpasował się w zespół doskonale:

Wiedzieliśmy, że Chester będzie pasował na tę pozycję w każdym sensie tego słowa – fizycznie, mentalnie i duchowo. Wiedzieliśmy, że wniesie do naszego zespołu elegancję i bezpieczeństwo nie tylko dla naszej spuścizny, ale także dla naszej przyszłości.

Poniżej możecie zobaczyć wspomniane wykonania ‘Adhesive’ (z płyty “Tiny Music… Songs From the Vatican Gift Shop” z 1996r.) oraz ‘Pruno’ (No. 4, 1999r.):

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!