Sepultura – brytyjska premiera oficjalnego filmu dokumentalnego o zespole już w niedzielę

0

Oficjalny film dokumentalny o Sepulturze zatytułowany „Sepultura Endurance” będzie miał swoją brytyjską premierę w niedzielę 11 listopada. Pokaz odbędzie się w Londynie w kinie Rio Dalston.

Premiera „Sepultura Endurance” jest częścią brytyjskiego festiwalu dokumentalnych filmów muzycznych Doc’n Roll, który powraca w tym roku z piątą edycją. Trwa on od 1 do 18 listopada w dziesięciu najbardziej ulubionych kinach londyńskich, a jego program jest zróżnicowany. Doc’n Roll został zainaugurowany w 2014 roku przez założyciela Colm’a Forde’a.

„Sepultura Endurance” to bliski portret brazylijskich legend rocka zawierający wcześniej niepublikowany archiwalny materiał z ponad 30-letniej historii zespołu. Znajdują się na nim też wywiady z legendami – Larsem Ulrichem z Metalliki, Scottem Ianem z Anthrax i Coreyem Taylorem ze Slipknot.

Istniejąc od 1984 r., tworząc swój własny gatunek i wpływając na pokolenie młodszych zespołów, Brazylijczycy okazali się prawdziwą instytucją. Sepultura wydała 14 albumów studyjnych i sprzedała ich miliony na całym świecie, zdobywając wiele złotych i platynowych płyt. Podążając za zespołem, który koncertował i nagrywał swoje ostatnie trzy albumy, był to czas napięcia i triumfu, reżyser Otávio Juliano serwuje historie, mity, konflikty, zmiany personalne i zmagania pozwalając nam ujrzeć ich jako najbardziej wrażliwych i ludzkich oraz jako ikony ciężkiego metalu.

Byli członkowie Sepultury – Max i Igor Cavalera – odmówili zgody twórcom „Sepultura Endurance” na wykorzystanie wczesnej muzyki grupy na potrzeby filmu. Juliano powiedział brazylijskiej Folha De S. Paulo, że nie mógł nawet użyć materiału z obecnym składem wykonującym wczesne utwory.

Sepultura kontynuuje trasę koncertową promującą ich ostatni album „Machine Messiah”, który został wydany w styczniu 2017 roku za pośrednictwem Nuclear Blast.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/