Anthrax planuje wydać reedycję „Persistence Of Time”

0

Charlie Benante, perkusista Anthrax, potwierdził, że album „Persistence Of Time” zostanie ponownie wydany, a okazją do tego będzie jego 30-lecie. Ostatnio fani zespołu mogli cieszyć się reedycją czwartej płyty – „State Of Euphoria” z 1988 r. Naturalne zatem jest, że piąty krążek, i zarazem jeden z lepszych, powinien doczekać się ekskluzywnego wydania.

Według Charliego trochę jeszcze potrwa, zanim rozszerzona wersja „Persistence Of Time” będzie gotowa do wydania. Zawierać ma też sporo dodatkowego materiału.

Nie chcę wydawać tego za wcześnie. Zdecydowanie zamierzam wydobyć z niego to, co najlepsze i uczynić go wyjątkowym.

W ten oto sposób wypowiedział się perkusista w wywiadzie dla Rock Talk With Mitch Lafon. Wcześniej dodał:

To był świetny czas dla zespołu i dla muzyki. Byliśmy, tak czułem, bardziej doświadczeni. Nawet zespoły, które dorastały z nami również miały punkt przełomu w tamtym okresie; Metallica wydała „Czarny Album”. Także wszystko się zmieniło. Było to około 1990 roku i myślę, że heavy metal zaczynał stawać się innym źródłem dla ludzi.

Sądzę, że płyta „Persistence Of Time” i otaczająca ją atmosfera były o wiele bardziej… W tamtym momencie byliśmy tak wolni, że mogliśmy robić to, co chcieliśmy i nie martwiliśmy się jak przy innych albumach. A jego brzmienie było po prostu trochę mroczniejsze, ale wydaje mi się, że to z powodu tego, z czym mieliśmy do czynienia z rok lub dwa wcześniej. Wtedy wybuchł też pożar (w przechowalni sprzętu zespołu i zniszczył wiele cennych instrumentów oraz innego wyposażenia o wartości ponad 100 000 dolarów). Zatem jako zespół przechodziliśmy przez zwykłe wyzwania życiowe. Indywidualnie też przechodziliśmy przez różne rzeczy. Moim zdaniem ta płyta jest refleksją dotyczącą nas samych w tamtym czasie.

„Persistence Of Time” to piąta studyjna płyta Anthrax wydana w 1990 r.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/