Scott Ian (Anthrax): “Mam nadzieję, że AC/DC nagra album z Axlem”

0

Współpraca rockowego zespołu z frontmanem Guns N’ Roses wzbudziła poruszenie w świecie muzyki. Choć wydaje się, że wokalista radzi sobie nie najgorzej, to ma wielu wrogów, którymi zazwyczaj są wierni fani klasycznej formacji. Nie należy do nich gitarzysta Anthrax, który, w rozmowie z  Sixx Sense, powiedział:

Mam nadzieję, że nagrają album z Axlem na wokalu. Chciałbym to usłyszeć. Wiem, że Axl jest dużym fanem tego zespołu. Z tego, co mi powiedziano, wiem, że Angus pozwala nawet mu wybierać utwory. Widzieliśmy ich w Madison Square Garden. Grali sporo z albumu “Powerage”, rzeczy, których wcześniej nie słyszałem, jak np. ‘Rock ‘n’ Roll Damnation’, ‘Riff Raff’ i inne. Gdyby zagrali jeszcze ‘Down Payment Blues’ to byłoby najlepsze show, na jakim byłem!

Ian poruszył też kwestię coverowania utworów AC/DC oraz błędów, których nie jest w stanie w nim znieść:

Nie znoszę, kiedy ludzie ustawiają tam takie naprawdę super podkręcone chrzęszczące metalowe brzmienie. To jest kompletnie nieprawidłowe! Oni nie słuchają tego. Jeśli uważasz, że to jest AC/DC, to jesteś w błędzie! Tam jest czysto. Oni mają jedno z najczystszych brzmień, jakie kiedykolwiek słyszałem. Nie, oni nie grają metalu, są zespołem rock ‘n’ rollowym.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.