Rotting Christ wystąpi w RPA pod inną nazwą, by uniknąć sprzeciwu środowisk religijnych

0

“Rotting Christ”, jeden z najbardziej znanych zespołów greckiej sceny black metalowej, w celu zapobiegnięcia protestom na tle religijnym, wystąpi w RPA pod inną nazwą. Decyzja była uwarunkowana zarówno protestami z ubiegłego roku, które spowodowały przeniesienie koncertu m.in. Cannibal Corpse, jak i zapowiedziami sprzeciwu środowisk chrześcijańskich wobec nadchodzących koncertów Behemotha. Rotting Christ ma wystąpić na festiwalu Witchfest, w Johannesburgu i Kapsztadzie. Shaughn Pieterse, promotor festiwalu, skomentował całą sytuację w wywiadzie dla TeamRock Radio’s Republic Of Rock następująco:

To, z czym musimy się obecnie mierzyć, przypomina problemy metalu przełomu lat 80. i 90., kiedy to środowiska religijne próbowały blokować koncerty, ponieważ nie zgadzały się z opiniami i przesłaniem zespołów. Problemy zaczęły się od Witchfestu w roku 2015. Organizacja każdego wydarzenia kulturalnego wiąże się z koniecznością zdobycia odpowiednich zezwoleń. Za każdym razem, kiedy chcieliśmy załatwić wszystko polubownie, pojawiały się protesty pseudo-chrześcijan, które wyraźnie wpływały na decyzję władz.

Każdorazowe przeniesienie koncertu wiązało się oczywiście ze stratami finansowymi. Czuliśmy się jednak zobowiązani , by umożliwić koncert, w innym wypadku oznaczałoby to, że pozwoliliśmy protestującym wygrać. Trzeba przeboleć straty by pokazać, że nie mogą nas powstrzymać przed organizacją wydarzenia.

Pierwszy był Behemoth, teraz najwyraźniej przyszła kolei na Rotting Christ. Doszliśmy jednak do porozumienia, zespół wystąpi w RPA pod inną nazwą, która nie urazi w żaden sposób ludzi. Być może faktycznie nazwa “Rotting Christ” w takim społeczeństwie działa jak cios w twarz.

Póki co nie ma wieści na temat nowej nazwy zespołu, być może coś w stylu “Blooming Flowers” pozwoliłoby, przynajmniej częściowo, ograniczyć liczbę osób urażonych koncertem nieznanego zespołu w ich mieście.

Rotting-Christ

Udostępnij to

O autorze

Patryk Kowalski