Rob Halford (Judas Priest): “Rock nie jest martwy. On żyje, kwitnie i ekscytuje”

0

Wokalista Judas Priest, Rob Halford, odpowiedział niedawno na stwierdzenie Gene Simmonsa, który powiedział, że “rock jest martwy”. Członek Kiss stwierdził jakiś czas temu w wywiadzie dla Esquire Magazine:

Rock nie umarł ze starości. On został zamordowany. Coś olśniewającego bywało dawniej wyrażane, ale teraz już tak nie ma, ponieważ o wiele trudniej jest zarabiać na graniu koncertów i pisaniu utworów. Nikt ci nie zapłaci za robienie tego.
Rock jest już ostatecznie martwy.

W rozmowie z Mitchem Lafonem Halford został zapytany o to, czy zgadza się ze stwierdzeniem Simmonsa:

Nie. Słyszałem to zdanie wiele razy podczas tych wszystkich dekad, w których siedzę w metalu. Nie uważam, że tak jest. Myślę, że to wszystko jest teraz w absolutnie niesamowitej formie. Rock nigdy nie był silniejszy.

Wokalista Judas Priest kontynuuje:

Uważam, że cały czas jesteśmy otoczeni przez nowe talenty i entuzjazm, który napływa z nowych kapel. Myślę, że to utrzymuje rock żywym i silnym i wydaje mi się, że to zawsze będzie tak wyglądało. Więc, jeśli chodzi o mnie, to gdy sprawdzam strony o metalu, a robię to codziennie – przeglądam tuzin metalowych witryn z różnych części świata – to widzę tam determinację i siłę. To niesamowicie ekscytujące.

Teraz mamy inny świat, to pewne, jeśli chodzi o aspekt przemysłowy i biznesowy. Mamy pełno nowych perspektyw, nawet jeśli porównać by to do 20 lat wstecz. Wraz z jego nadejściem, internet zaczął kreować olbrzymie ilości perspektyw. To miało bardzo pozytywny wpływ na każdego.
To, co staram się powiedzieć, to że rock nie jest martwy. On żyje, kwitnie i ekscytuje.

Rob Halford (Judas Priest): "Rock nie jest martwy. On żyje, kwitnie i ekscytuje"

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.