Reżyser dźwięku Guns N’ Roses opowiada o kulisach tworzenia debiutanckiego krążka

0

Steve Thompson był jedną z osób odpowiedzialnych za nagrywanie pierwszego i kultowego albumu grupy. Po latach wspomina proces tworzenia. Zdradza także, że jedna z najsłynniejszych rockowych ballad wszech czasów – ‘November Rain’ – została napisana już w latach, kiedy powstawał “Appetite For Destruction”, ale nie znalazła się na płycie. W rozmowie z  Mitchem Lafonem zdradza, co wpłynęło na taki stan rzeczy:

Uwielbiałem ten utwór, ale myślę, że ta płyta była dla niego zbyt punk rockowa. To świetny numer z ogromnym potencjałem, ale po prostu nie pasował. Oczywiście, kiedy ukazał się w 1992 r. na “Use Your Illusion I”, Axl spełnił swoją wizję. Niesamowite jest to, że mieliśmy na pierwszym albumie z kolei ‘Sweet Child O’ Mine’. To był dobry wybór. Jedynym koszmarem było to, że z 6-minutowego utworu musieliśmy zrobić 3 minuty i 20 sekund do radia, bo tak chciała wytwórnia. Nie wiedziałem, jak mamy to zrobić. Byliśmy zdenerwowani. Slash nie znosił tego, bo musieliśmy wyciąć niektóre jego partie. Usiedliśmy i  tłumaczyłem mu, że to tylko narzędzie do promocji w radio. Pełną wersję mieliśmy na płycie. Nie winię go za to. Sam byłbym wściekły na jego miejscu, ale nie mieliśmy wyjścia.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.