Premiery muzyczne [Czerwiec 2018]

0

Gdy za oknem dokuczające upały, czasami mamy ochotę skryć się w domu z chłodnym trunkiem i zestawem świetnych rockowych kawałków. W czerwcu z pomocą przychodzą nam takie grupy jak Ghost, Fates Warning, Madball czy Megadeth.

Ghost – “Prequelle” [01.06.]

Zespół, który podzielił wielu fanów rocka na całym świecie zaskakuje po raz kolejny. Premierowy album wywoła niemało zamieszania i może zdobyć Szwedom nowych fanów kosztem tych zakochanych w cięższych klimatach i religijnej otoczce. Czy ekipa Tobiasa Forge szturmem zdobędzie listy sprzedaży? Jest na to spora szansa, bo nadchodząca płyta pełna jest świetnych i chwytliwych kompozycji.

Megadeth – “Killing Is My Business…And Business Is Good – The Final Kill” [08.06.]

33 lata temu ukazał się album o intrygującym tytule, który zachwycił wielu fanów talentu Dave’a Mustaine’a. Teraz otrzymamy zremasterowaną wersję poszerzoną o koncertowe nagrania oraz demo utworu ‘The Skull Beneath the Skin’.

Madball – “For The Cause” [15.06.]

Dla tych chłopaków z Nowego Jorku w muzyce liczą się tylko dwie rzeczy. Szczerość i hardcore. Bezkompromisowo grają od wielu lat i nie zamierzają się zmieniać. Jesteśmy ciekawi, jak wypadną w nowej odsłonie.

Nine Inch Nails – “Bad Witch” [22.06.]

Początkowo miała być to zaledwie EPka kończąca zapowiedzianą w 2016 roku trylogię. Po latach Trent Reznor uznał, że ta koncepcja byłaby zbyt wymuszona i postanowił nagrać długogrający album. Najkrótszy w historii Nine Inch Nails.

Marduk – “Viktoria” [22.06.]

Legenda black metalu powraca z nowymi kompozycjami. Tym razem całość skupia się na tematyce walki i buntu. Szwedzi promują album singlem ‘Werwolf’.

Fates Warning – “Live Over Europe” [29.06.]

Dwupłytowy album koncertowy jednego z pionierów metalu progresywnego to zdecydowanie jedna z ciekawszych propozycji dla fanów gatunku. Dostajemy nagrania z europejskiej trasy, która trwała na przestrzeni stycznia tego roku. Nie zabraknie zarówno największych hitów, jak i kompozycji z “Theories of Flight”.

Bullet for My Valentine – “Gravity” [29.06.]

Grupa, która od dwudziestu lat zdobywa serca młodych fanów wciąż walczy z nieżyczliwymi uwagami starszej generacji. Czy to się zmieni po tej premierze? Tego nie wiemy, ale Matt Tuck i spółka zapowiadają bezkompromisowe i nieco eksperymentalne granie, które ma umocnić ich pozycję na rynku muzycznym. Zespół zobaczmy w Polsce już podczas Impact Festival.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."