Bullet For My Valentine: nowy album ma być "cięższy i ostrzejszy"

0

W wywiadzie dla EMP Rockinvasion, wokalista i gitarzysta Bullet For My Valentine, Matthew Tuck zdradza, że część kawałków na nowy album jest już skończona i podążają one w ślady niedawno wydanego singla ‘Raising Hell’.

Matt Tuck o nadchodzącym albumie:

Jak dotąd zrobiliśmy pięć kawałków i brzmią one bardzo dobrze. Naprawdę nie wiem jak to wytłumaczyć, ale są o wiele bardziej cięższe i ostrzejesze. To zdecydowanie powrót do cięższej strony tego, co zrobiliśmy w przeszłości. I nie mam tutaj na myśli krzyczenia, ale po prostu agresywną muzykę.

Gdy siedzimy w garderobie, po prostu pisząc i grając, pojawia się riff i mówimy ‘O, to  świetne. Lećmy z tym dalej’. I nagrywamy małą część z tego. To bardzo naturalne. Jak tylko mamy skończone powiedzmy dwa kawałki, tak jak zrobiliśmy to z ‘Raising Hell’ i pięcioma innymi teraz, koło wprawiane jest w ruch i oczywistym się staje, w którym kierunku mamy iść.

Matt o opiniach na temat poprzedniego albumu:

Nie zmieniłbym tego nagrania na nic innego, naprawdę. To jest to co chcieliśmy nagrać i to właśnie powinniśmy robić; powinniśmy robić to czego pragniemy i nie powinniśmy próbować zadowalać kogoś innego. Jeżeli następny album nie zostanie  dobrze przyjęty z jakiegokolwiek powodu, to… nie możemy robić rzeczy dla innych ludzi. Musimy robić to dla nas i tą drogą możemy pozostać prawdziwi jako zespół. Myślę, że to jest zasada której zawsze się trzymaliśmy od pierwszego dnia, że  będziemy robili to po swojemu i robili to co chcemy zrobić albo w ogóle tego nie będziemy robili. Myślę, że gdy ktoś inny rozpierdala ci karierę, nie można tego akceptować. Więc jeżeli to spierdolimy, to przynajmniej będziemy mogli spokojnie spać, wiesz o czym mówię? Strasznie się z tego cieszymy i wciąż gramy po wielkich klubach całego świata. Więc musimy robić coś dobrze, co nie?!

A oto całość wywiadu do wglądu:

Udostępnij to

O autorze

materonin

Sierżant rezerwy, spawacz i wokalisto-basista kapeli Heat Affected Zone. Jestem wyznawcą Dio oraz zwolennikiem grania, słuchania, podnoszenia i picia ciężkich rzeczy. Żeruję w mosh pitcie i wciągam kofeinę. "Second sun is rising to eclipse the first" STAY HEAVY! \m/