Peter Baltes opuścił Accept

0

Peter Baltes, basista i członek Accept od samego początku po ponad 40 latach opuścił szeregi legendy niemieckiego heavy metalu. Muzyk nie wyjawił konkretnych powodów odejścia, a jedynie opublikował krótkie oświadczenie na Facebooku.

Peter Baltes:

Niniejszym ogłaszam moje odejście jako basisty Accept. Byłem z zespołem od samego początku. Wielu z was także było. Chciałbym wam wszystkim podziękować za wspaniałe lata, które wspólnie dzieliliśmy.

Zespół tak skomentował wypowiedź basisty:

Wszyscy mamy złamane serca. Peter potrzebował zmiany w swoim życiu i życzymy mu wszystkiego najlepszego. Zawsze będzie częścią rodziny Accept i żeby uhonorować jego wkład w historię muzyki, wszyscy powinniśmy dobrze mu życzyć.

Wolf Hoffmann, gitarzysta i założyciel Accept dodaje:

Spędziliśmy razem cztery dekady i przeszliśmy przez lepsze i gorsze chwile, wzloty i upadki i pamiętam kilka niesamowitych chwil na scenie. Między nami było nieme porozumienie, personalne i muzyczne, które jest bardzo rzadkie w tym biznesie. Patrząc wstecz, zawsze będę pielęgnował beztroskie wczesne lata, niezliczone godziny spędzone na pisaniu piosenek, wygłupianie się i wędrowanie razem po miastach podczas tras – po prostu świetnie się bawiliśmy w przeszłości.

To all Accept fans:I hereby like to announce my departure as Bassplayer from ACCEPT. I have been with the band from…

Opublikowany przez ACCEPT Wtorek, 27 listopada 2018

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/