Mark Tornillo (Accept) o postępie nad nowym albumem Accept, pracy w zespole i jego nadchodzących wydawnictwach DVD

0

Mitch Lafon przeprowadził ostatnio wywiad z wokalistą Accept i T.T. Quick, Markiem Tornillo, pytając go o kilka ciekawych kwestii, które tłumaczymy poniżej.

Mark o postępie przy nagrywaniu nowego albumu Accept:

Skończyłem wokale dosłownie tydzień temu, w niedzielę.

Czy fani dwóch pierwszych albumów z Tornillo na wokalu – ,,Bloods Of The Nations” z 2010 roku i ,,Stalingrad” z 2012 – będą zadowoleni z muzycznego kierunku, obranego na nadchodzącym wydawnictwie Accept?

Tak, można tak powiedzieć. To bardzo podobne rzeczy, ale może nawet jeszcze bardziej klasyczne od kawałków z tamtych dwóch albumów. W niektórych utworach, gdy słyszysz otwierające je riffy, pomyślisz: “Wow! To mogłoby się znaleźć na ,,Balls To The Wall” albo ,,Metal Heart”.” To bardzo klasycznie brzmiący materiał, typowy towar Accept. Ale jednocześnie z wieloma różnorodnościami. To znaczy- masz ciężar i podwójną stopę, ale niektóre rzeczy trochę się różnią.

Na pytanie czy proces pisania utworów na nową płytę Accept był dla niego bardziej komfortowy, mając już za sobą dwa wcześniejsze krążki z tym zespołem, Mark odpowiedział tak:

Tak, to było dla mnie bardziej przyjemne. Myślę, że było to bardziej komfortowe dla każdego. ,,Stalingrad” był albumem, który wg. mnie zapędził nas w kozi róg, bardziej niż cokolwiek, ponieważ ustawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko przy okazji ,,Blood Of The Nations”. Podczas ,,Blood Of The Nations” szukaliśmy tak naprawdę niszy, wciąż odnajdywaliśmy tożsamość dla zespołu. Więc ,,Stalingrad” był dla nas większym wyzwaniem niż tamten album. Rozstrzygnęliśmy wszystko na tym krążku i teraz też nie boimy się skorzystać z szansy. Zobaczymy więc, co się wydarzy. Uwielbiam ten materiał. Z tego powodu mam nadzieję, że fani będą tego samego zdania.

Pada też pytanie o wciąż niewydany, pierwszy oficjalny film dokumentalny o Accept, ,,Acceptology”, który ma zawierać nagrania z początków zespołu, mówić o sukcesie przy wydaniu albumu “Balls To The Wall” i zmierzać do czasu teraźniejszego, przedstawiającego cieszącą się powodzeniem reinkarnację z Tornillo:

,,Acceptology” wciąż jest nagrywane. Obecnie Stefan Kaufmann (były perkusista Accept i aktualny gitarzysta U.D.O. – przyp. red.) jest pionierem całego projektu. Wiem, że zrobiliśmy obszerne wideo podczas nagrywania najnowszego albumu, którego fragmenty znajdą się w tym filmie. Ale są też teraz dwa koncertowe DVD – jedno z Południowej Ameryki oraz jedno z zeszłorocznego festiwalu Bang Your Head!!! z Niemczech. Na ten moment, z tego co wiem, jedno z nich będzie wydane wraz z nowym albumem, jako płyta dodatkowa. Nie jestem pewien, które – możliwe, że to z Niemiec. Nie znam wszystkich detali – ale z tego co rozumiem – wraz z nowym krążkiem pojawi się koncertowe DVD. Co do ,,Acceptology”, nie jestem pewien, kiedy i w jaki sposób zostanie ono wydane.

Zastaje też poruszona kwestia zespołu T.T. Quick i jego planów na przyszłość:

Rozmawialiśmy o tym. Dyskutowaliśmy, czy może nie zagrać kilku występów w to lato, gdy będę w domu. Zamierzam być tam teraz, gdy skończyliśmy już pracę nad nowym albumem Accept. Będę w sąsiedztwie prawdopodobnie do końca lipca, dopóki ponownie nie rozpoczniemy koncertowania z Accept. Daje nam to trochę czasu, aby tego lata zrobić z T.T. Quick trochę rzeczy. David (Dipietro, gitarzysta T.T. Quick – przyp. red.) i ja aktualnie przerzucamy się pomysłami tam i z powrotem, więc jest dobra okazja, żeby zrobić EP, wydać je w wersji cyfrowej, a wtedy zobaczymy, jak wszystko się potoczy.

www.youtube.com/watch?v=IV92A1kHmn4

Mark Tornillo (Accept) o postępie nad nowym albumem Accept, pracy w zespole i nadchodzących wydawnictwach DVD zespołu

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.