Nowy singiel rock’n’rollowców z Poison Heart! Trzeci album jesienią.

0

Warszawska ekipa Poison Heart wypuściła niedawno nowego singla promującego nadchodzący, trzeci już album grupy (pierwszy, który zostanie wydany na vinylu). “Big City” to duży krok w kierunku skandynawskiej szkoły rock’n’rolla po linii Hellacopters czy Gluecifer, jednak nadal z charakterystycznym dla ekipy, punkowym zacięciem.

“Big City” do odsłuchu: SPOTIFYYOUTUBE / BANDCAMP

Premiera nowego wydawnictwa zaplanowana jest na jesień tego roku, a poprzedza go wydana z okazji trasy po Niemczech z Bloodlights (nowy projekt Captain Poona z Gluecifer), limitowana EP’ka z 3 premierowymi numerami. 

Poison Heart powstało w 2010 roku w Warszawie jako wynik inspiracji takimi kapelami jak Turbonegro, Motorhead czy Peter Pan Speedrock. Po raczej punkowym debiucie “Wasted” zespół odbił bardziej w stronę rock’n’rolla, co zaowocowało świetnie przyjętym albumem “Strong Ties” (4/5 w Metal Hammer, 7/10 Classic Rock) oraz splitem z krakowskim Bomb The World (cover “Main Man” Ramones znalazł się również na ich polskim tribute albumie). Na koncie mają koncerty z Nashville Pussy, Street Dogs, Turbo AC’s czy występ na Summer Riot obok kultowej formacji Cock Sparrer.

Okazja do sprawdzenia nowych numerów na żywo:

2 marca – Konstancin 
14 kwietnia – Praga (Turbojugend Prague Party)
5 maja – Toruń 
7 lipca – Goniądz (Rock Na Bagnie)

FANPAGE ZESPOŁU: https://www.facebook.com/ph.rocknroll/

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!