Nowy album Overkill “Grinding Wheel” ukaże się już w listopadzie

0

Tej jesieni fani thrash metalu nie mogą narzekać na brak mocnych wrażeń. Już na początku listopada przy współpracy z wytwórnią Nuclear Blast ukaże się najnowszy album Overkill zatytułowany “Grinding Wheel”. Lider grupy Bob “Blitz” Elsworth w wywiadzie dla “Alternative Nation” opowiedział jak wyglądają prace nad ich nadchodzącym krążkiem:

Jestem w trakcie pisania tekstów na nową płytę. Niedługo będzie już gotowa. Musimy jedynie dopracować partie solówek oraz wokali w tle. Większość utworów jest już skończona. Płyta powinna się ukazać już na początku listopada.

Wokalista odpowiedział również na pytanie, czy nowa płyta będzie się wyróżniać czymś szczególnie od pozostałych:

Overkill to Overkill. Nasz charakterystyczny styl jest słyszalny na każdym z naszych nagrań.Od ponad trzydziestu lat zawsze tak było. Więc jasne jest to, że i ten album pozostanie w klimacie melodyjnego thrash metal.

Zawsze najlepsze jest w tym to, że za każdym razem stajesz się coraz lepszy, lub przynajmniej odnosisz wrażenie, że tak jest. Stawiasz sobie nowe wyzwania. To sprawia, że nasz zespół z każdym krokiem się rozwija.

Wiele kapel jest znanych ze swoich wcześniejszych dokonań, jednak sądzę, że tak naprawdę ich popularność wynika z tego, co robią obecnie. Myślę, że udowodniliśmy na naszych kilku ostatnich albumach, że należymy do tego grona.

Zespół zapowiedział również, że w listopadzie planuje udać się w trasę koncertową po Europie, podczas której odwiedzą również 15 listopada warszawski klub Progresja Music Zone przy wsparciu takich grup jak Crowbar i Shredhead. Nie zobaczymy jednak na niej perkusisty Rona Lipnickiego, który z bliżej niewyjaśnionych powodów rodzinnych, nie mógł wziąźć w niej udziału. W tymczasie zastąpi go perkusista Pissing Razors Eddy Garcia, który już raz występował z Overkill na koncertach w 2012 roku.

Udostępnij to

O autorze

Damian Piechota

Metalowy esteta z duszą punkowca. Rozmiłowany w klasyce, aczkolwiek niestroniący od muzycznych eksperymentów. Na ogół interesuje się historią metalu i wszystkiego, co z nim związane, jednak bacznie przyglądam się również, temu co jest teraz. Jeśli chcecie pogadać o muzyce, to walcie śmiało, a na pewno odpiszę.