Nicko McBrain prezentuje swój zestaw perkusyjny podczas The UK Drum Show

0

Perkusista Iron Maiden to charakterystyczna postać. Nie można go z nikim pomylić, jak i nie można odmówić mu umiejętności grania na perkusji. Oprócz występowania w legendarnym metalowym zespole Nicko od jakiegoś czasu jest właścicielem sklepu Nicko McBrain’s Drum One – jak można łatwo zgadnąć, jest to sklep z perkusjami i akcesoriami do nich.

Po skończeniu europejskiej trasy Iron Maiden „Legacy Of The Beast World Tour” poszczególni muzycy nie robią sobie wakacji, oddając się innym zajęciom i aktywnościom. Również McBrain pozwolił sobie na zrobienie czegoś innego niż granie w macierzystym zespole.

29 września Nicko pojawił się w Manchester Central w Manchesterze, gdzie wziął udział w wydarzeniu The UK Drum Show. Był to wieczór zdominowany przez temat bliski muzykowi. Zaprezentował on swój specjalny, zrobiony na zamówienie, zestaw perkusyjny (Sonor SQ²), którego używał podczas ostatniej trasy oraz demonstrował swoje umiejętności. Miała miejsce też pogawędka i dogłębne spojrzenie na życie w jednym z najbardziej znanych zespołów heavy metalowych na świecie.

Gospodarzem wydarzenia był Al Murray. Poniżej można zobaczyć filmy z tego spotkania.

 

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/