• News Pit
    • Big4
    • Zagraniczne
    • Polskie
    • Koncerty
    • Wideo
  • Metallica
    • Met – newsy
    • Sprzęt
      • Gitary Jamesa Hetfielda
      • Gitary Kirka Hammetta
      • Perkusje Larsa Ulricha
      • Gitary Roberta Trujillo
      • Gitary Jasona Newsteda
      • Gitary Cliffa Burtona
      • Gitary Dave’a Mustaine’a
      • Kostki Metalliki
    • Nowhere Else To Roam
      • Cytaty
      • Słownik
      • Tatuaże Jamesa Hetfielda
    • Media
      • Bootlegi audio
      • Bootlegi video
  • Kalendarz
  • Patronaty
    • Zaprzyjaźnione kluby
      • Progresja
      • Rudeboy Club
      • Stodoła
    • Zaprzyjaźnione agencje
      • Go Ahead
      • KnockOut Productions
      • Live Nation
      • Metal Mind Productions
      • P.W. Events
      • Prestige MJM
      • Left Hand Sounds
  • Konkursy
    • Biletowe
    • Płytowe
    • Książkowe
    • Inne
  • Wyrock
    • Wywiady
    • Felietony
    • Recenzje książek
    • Recenzje płyt
    • Fotorelacje
    • Relacje z wydarzeń
    • Gitarowe cukierki
    • Heavy Artworks
  • Garage Inc.
    • Waga lekka
    • Waga ciężka
    • Dodaj kapelę
  • Współpraca
  • Kontakt
Facebook Twitter Instagram
piątek, 15 maja
Facebook Instagram RSS
Death Magnetic
  • News Pit
    1. Big4
    2. Zagraniczne
    3. Polskie
    4. Koncerty
    5. Wideo
    Featured
    9 sierpnia 2021

    Black Sabbath: Reedycja albumu „Technical Ecstasy” w wersji Deluxe Edition

    Recent
    25 sierpnia 2022

    Great September: Wielka muzyka zaczyna się od małych scen

    23 września 2021

    Soundedit ’21: Planetarium Lema, Skalpel i Lydia Lunch

    17 sierpnia 2021

    Mystic Festival 2022: Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung i inni dołączają do programu

  • Metallica
    1. Met – newsy
    2. Sprzęt
      • Gitary Jamesa Hetfielda
      • Gitary Kirka Hammetta
      • Perkusje Larsa Ulricha
      • Gitary Roberta Trujillo
      • Gitary Jasona Newsteda
      • Gitary Cliffa Burtona
      • Gitary Dave’a Mustaine’a
      • Kostki Metalliki
    3. Nowhere Else To Roam
      • Cytaty
      • Słownik
      • Tatuaże Jamesa Hetfielda
    4. Media
      • Bootlegi audio
      • Bootlegi video
    Featured
    22 kwietnia 2021

    S&M i S&M2 w opinii słuchaczy [Ankieta]

    Recent
    22 kwietnia 2021

    S&M i S&M2 w opinii słuchaczy [Ankieta]

    21 kwietnia 2021

    Symphony and Metallica – koncerty z kwietnia i listopada 1999 roku

    14 kwietnia 2021

    Kirka Hammetta sposób na covid-19

  • Kalendarz
  • Patronaty
    1. Zaprzyjaźnione kluby
      • Progresja
      • Rudeboy Club
      • Stodoła
    2. Zaprzyjaźnione agencje
      • Go Ahead
      • KnockOut Productions
      • Live Nation
      • Metal Mind Productions
      • P.W. Events
      • Prestige MJM
      • Left Hand Sounds
    Featured
    9 sierpnia 2021

    Black Sabbath: Reedycja albumu „Technical Ecstasy” w wersji Deluxe Edition

    Recent
    9 sierpnia 2021

    Black Sabbath: Reedycja albumu „Technical Ecstasy” w wersji Deluxe Edition

    21 czerwca 2021

    Motörhead: 40. lecie No Sleep 'Till Hammersmith. Reedycja i niepublikowane nagrania

    21 czerwca 2021

    Black Sabbath rzucają wyzwanie fanom tworząc escape room online

  • Konkursy
    1. Biletowe
    2. Płytowe
    3. Książkowe
    4. Inne
    Featured
    25 sierpnia 2019

    Summer Dying Loud: Wygraj karnet na festiwal! [Zakończony]

    Recent
    25 sierpnia 2019

    Summer Dying Loud: Wygraj karnet na festiwal! [Zakończony]

    19 września 2018

    Konkurs: Wygraj wejściówkę na koncert Crowbar [Zakończony]

    2 lipca 2018

    Konkurs: Wygraj bilety na koncert Soulfly [ZAKOŃCZONY]

  • Wyrock
    1. Wywiady
    2. Felietony
    3. Recenzje książek
    4. Recenzje płyt
    5. Fotorelacje
    6. Relacje z wydarzeń
    7. Gitarowe cukierki
    8. Heavy Artworks
    Featured
    15 sierpnia 2021

    Me And That Man: Fotorelacja z Poznania [12.08.2021]

    Recent
    15 sierpnia 2021

    Me And That Man: Fotorelacja z Poznania [12.08.2021]

    7.8
    28 sierpnia 2020

    Metallica: Recenzja wydawnictwa „S&M2”

    8.0
    19 czerwca 2020

    Neil Young: Recenzja płyty „Homegrown”

  • Garage Inc.
    1. Waga lekka
    2. Waga ciężka
    3. Dodaj kapelę
    Featured
    15 lutego 2017

    Varmia

    Recent
    9.0
    18 maja 2019

    ΙΛMONE

    9.0
    19 grudnia 2018

    Ribs In Coke

    7.2
    26 września 2018

    Backhand Slap

  • Współpraca
  • Kontakt
Death Magnetic
You are at:Home»Newsy»Mija pół roku od premiery Death Magnetic!

Mija pół roku od premiery Death Magnetic!

15
By TommiK on 12 marca 2009 Newsy

12 września 2008 – 12 marca 2009

Właśnie mija dokładnie pół roku od oficjalnej premiery ostatniego albumu Metalliki – Death Magnetic. Oczywiście wszyscy pamiętamy, że Death Magnetic wyciekł do sieci ponad tydzień przed premierą, ale trzymając się wersji oficjalnej, możemy słuchać najnoweszego krążka równo 6 miesięcy. Na spokojnie możemy już ocenić, czy nowe dzieło cudownej czwórki z San Francisco to hit na miarę największych przebojów zespołu, czy kolejna z mniej docenianych produkcji. Ogólnie, Death Magnetic zebrał bardzo pozytywne opinie i został ciepło przyjęty przez zdecydowaną większość fanów.

Death In A Coffin

Według nas, album stanowi prawdziwy powrót Metalliki do łask. Nie chodzi tu tylko o bicie rekordów sprzedaży, ale przede wszystkim wielkie uznanie fanów i krytyków. Death Magnetic zostało wysoko ocenione przez różne uznane pisma i serwisy muzyczne, zajmując wysokie miejsca w rankingach i podsumowaniach.

Przykładowe rankingi z roku 2008:

QUK50 Best Albums of the Year#25
TIMEUSTop 10 Albums of 2008#3
RevolverUSThe 20 Best Albums of 2008#1
Rolling StoneUSBest Albums of 2008#9
Metal EdgeUS50 Best Albums of 2008#2
Metal HammerUKCritics’ 50 Top Albums of 2008#1
Metal ManiacsUS20 Metal Albums of 2008#20


Ważniejsze recenzje:

  • Kerrang!               5/5
  • Rolling Stone     4/5
  • Allmusic               4/5
  • Blabbermouth    8/10
  • IGN                         8/10
  • Teraz Rock           4/5


Death Magnetic sprzedał się w USA w ciągu pierwszych 3 dni od premiery w 490 tysiącach kopii, trafiając na 1. miejsce notowania Billboard 200. Tym samym Metallica stała się pierwszym i jak dotąd jedynym zespołem, którego pięć albumów z rzędu lądowało na samym szczycie tej listy. Jednocześnie było to jedna z wielu list, na których Death Magnetic zajął najwyższe miejsce. Podobne sukcesy odniosły single: The Day That Never Comes i All Nightmare Long.


Metallica by Morgoth

Odręcznie wykonany rysunek z okazji 6 miesięcy Death Magnetic: projekt i wykonanie Morgoth


Death Magnetic był też 8. najlepiej sprzedającym się na świecie albumem  w roku 2008 – do końca ub. roku sprzedanych zostało ponad 3, 6 mln egzemplarzy, zostawiając w tyle inne metalowe zespoły.

Album osiągnął złoty i platynowy ( a niekiedy dwu- albo trzykrotnie platynowy) status w wielu państwach, lądując na pierwszych miejscach sprzedaży. Platynę zdobył m.in. w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Portugalii, Meksyku, Argentynie, podwójną platynę w Australii, Niemczech, Norwegii, Szwecji i oczywiście w Polsce. Potrójną platyną „Death Magnetic” nagrodzono w Finlandii i Kanadzie.

W ostatnim rozdaniu nagród Grammy Metallica dostała 2 statuetki: za kawałek My Apocalypse oraz za najlepsze opakowanie. Grammy wręczono też producentowi albumu, Rickowi Rubinowi.


Jak oceniasz Death Magnetic w pół roku po oficjalnej premierze albumu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...


Utwory z ostatniej płyty są stałym elementem koncertów grupy. Pierwszym wykonanym na żywo kawałkiem był Cyanide, zagrany w Dallas w Teksasie na Ozzfest 9. sierpnia 2008, natomiast The Day That Never Comes po raz pierwszy zagrano 22. sierpnia na festiwalu w Leeds. Warto odnotować, że obecnie w stałej setliście jest conajmniej połowa nowego albumu – na ostatnich koncertach prezentowanych na żywo było w sumie 7 kawałków. Na swój debiut na żywo czekają już tylko „The Unforgiven III”, ” My Apocalypse” i „Suicide & Redemption” (choć fragmenty tego ostatniego były jammowane w czasie europejskich występów w lutym i marcu).


Warto wspomnieć, że nasz serwis relacjonuje wydarzenia związane z płytą kilka tygodni dłużej, niż wspomniane pół roku. Przez ten czas, udało nam się bardzo dokładnie relacjonować wydarzenia związane z procesem produkcji oraz promocji płyty w momencie jej ukazania sie na rynku. Jest nam również bardzo miło, że byliśmy i wciąż jesteśmy czytani przez olbrzymią rzeszę polskich fanów zespołu, którzy znaleźli – miejmy nadzieję – przyjazne i ciekawe dla nich miejsce…

Staramy się, aby wkładana w rozwój serwisu praca była doceniona przez naszych czytelników i znajdowała u nich uznanie. Raz jest z tym lepiej, raz gorzej, jednak na pewno warto w tym momencie wspomnieć kilka naszych sukcesów, jakimi bez wątpienia było odbicie się szerokim echem w polskim Internecie związanym z muzyką, prowadzone przez nas akcje (np. wyjazd do Berlina na Death Magnetic Release Party), forum i konkurs. Codziennie odwiedzają nas setki internautów, a do mapy fanów dołączyło w przeciągu kilku tygodni ponad 1000 osób z całej Polski (i nie tylko).


Chcielibyśmy, abyście jeszcze częściej uczestniczyli w życiu naszego serwisu, dlatego serdecznie zachęcamy Was przede wszystkim do komentowania wpisów! Dodatkowo, zarejestrujcie się na naszym forum, cały proces zajmuje zaledwie kilka sekund. Wspierajcie nas w naszych działaniach, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom czasowym, jakich wymaga od nas DeathMagnetic.pl.

Zachęcamy także do podsyłania nam ciekawych newsów – mamy do tego specjalny formularz (ikonka z plusem na górze strony). Postanowiliśmy, że za 3 wartościowe newsy, które umieścimy w serwisie, każdy będzie mógł otrzymać alias pocztowy w domenie Deathmagnetic.pl – czyli unikalny adres ty@deathmagnetic.pl!


Jak oceniacie pół roku z Death Magnetic? Jakie jest Wasze zdanie na temat płyty, obecnej trasy koncertowej, oraz naszego serwisu?

Pamiętajcie – od fanów – dla fanów!

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Previous ArticleList od Jamesa
Next Article Koncerty Metalliki w Polsce, cz.1
TommiK
  • Website

Related Posts

Great September: Wielka muzyka zaczyna się od małych scen

Soundedit ’21: Planetarium Lema, Skalpel i Lydia Lunch

Mystic Festival 2022: Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung i inni dołączają do programu

Najczęściej czytane
25 sierpnia 2022

Great September: Wielka muzyka zaczyna się od małych scen

23 września 2021

Soundedit ’21: Planetarium Lema, Skalpel i Lydia Lunch

17 sierpnia 2021

Mystic Festival 2022: Opeth, Mastodon, Killing Joke, Mayhem, Heilung i inni dołączają do programu

15 sierpnia 2021

Me And That Man: Fotorelacja z Poznania [12.08.2021]

12 sierpnia 2021

Soundedit ’21: L@ Woman, czyli płyta The Doors w całości na żywo

O nas | Skład redakcji | Dołącz do redakcji | Współpraca
2021 Deathmagnetic.pl

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.