Metallica odwołuje trasę po Australii. James wraca na odwyk.

0

Smutne wieści nadeszły dziś z obozu Metalliki. Zespół, który zakończył niedawno europejską trasę oraz zagrał dwa koncerty symfoniczne w San Francisco, miał przygotowywać się do kolejnego etapu trasy – listopadowych koncertów w Australii i Nowej Zelandii. Niestety, członkowie grupy na oficjalnej stronie oraz w mediach społecznościowych złożyli oświadczenie, że James Hetfield z powodu dalszej walki z uzależnieniem musiał udać się na odwyk. Koncerty zostały przełożone.

Jest nam bardzo przykro poinformować naszych fanów i przyjaciół, że musimy przełożyć naszą nadchodzącą trasę po Australii i Nowej Zelandii.

Jak większość z was zapewne wie, nasz brat James walczy z uzależnieniem od wielu lat. Teraz, niestety, musiał wrócić do programu leczenia, by znów wyzdrowieć.

Planujemy wrócić do waszej części świata tak szybko, jak pozwoli na to zdrowie i kalendarz. Damy wam znać tak szybko, jak będziemy mogli. Jeszcze raz, jesteśmy zdruzgotani, że zawiedliśmy wielu z was, szczególnie naszych lojalnych fanów, którzy często pokonują wielkie odległości, by doświadczyć naszych występów. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie dla Jamesa i, jak zawsze, dziękujemy za to, że jesteście częścią rodziny Metallica.

Na swoim instagramie wspólne zdjęcie z Jamesem z podpisem “Myślę o swoim bracie… ślę miłość” dodał Lars:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thinking about my brother. ….sending love.

Post udostępniony przez Lars Ulrich (@larsulrich)

Przypomnijmy, że James od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. W 2001 roku kariera Metalliki stanęła na włosku przez problemy w zespole i uzależnienie Jamesa, który poddał się wtedy długiemu leczeniu. Ten czas w historii zespołu obrazuje film “Some Kind of Monster” – dokument o nagrywaniu płyty “St. Anger”.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!