Metallica grała za głośno i wywołała niezadowolenie wielu osób

0

W środę Metallica zagrała koncert w San Francisco w ramach charytatywnego koncertu Dreamforce. Dochód z koncertu przeznaczono na szczytny cel – szpital dla dzieci. Idea zaiste piękna. Jednak muzyka zespołu już nie wszystkim przypadła do gustu.

Do nich należały osoby mieszkające w pobliżu Civic Centre Plaza – miejsca koncertu To stamtąd roznosił się dźwięk, który słychać było w promieniu kilku mil. Tak opisuje swoje wrażenia jeden z lokatorów pobliskiego apartamentowca:

Koncert Metalliki na Dreamforce był wystarczająco głośny, żeby obudzić wszystkich mieszkańców mojego bloku. Podziękowania też dla fajerwerków, które aktywowały alarm przeciwpożarowy na naszym dachu i zmusiły nas do ewakuacji.

A tak pisał inny świadek sonicznego ataku:

Większość ludzi wyrosła z tego, że kiedyś sąsiedzi słuchali ulubionego zespołu w college’u. Najwyraźniej Salesforce uważa, że to dobry wizerunek dla osób w średnim wieku.

Chociaż znaleźli się i tacy, którzy sądzili, że słuchanie ‘Enter Sandman’ w ich sypialniach było całkiem interesujące.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/