Lars Ulrich: “Czy Metallica istniałaby dalej, gdyby zabrakło kogoś z nas?”

0

Kilka dni temu perkusista Metalliki odpowiedział na pytanie, kto mógłby ewentualnie zastąpić go w zespole. Muzyk postanowił bardziej zagłębić się w temat. Zastanawia się nad niezwykle trudną kwestią. A mianowicie, czy jego zespół mógłby funkcjonować bez jednego z członków. Zapytany przez Rock Baltimore, odpowiedział:

Myślę, że to w dużej mierze zależałoby od okoliczności. Zawsze staram się mówić to, co myślę na ten moment. I zdarzyło mi się powiedzieć sporo głupot przez wszystkie te lata. [Śmiech] Wiele z nich później do mnie wraca i mnie nawiedza, ale w tym momencie cokolwiek czuję, jest moją prawdą. Jeśli ktoś by zrezygnował, to trudno mi wyobrazić sobie, że nie powiemy czegoś w stylu: “Wiesz, spędziliśmy razem świetne 35 lat, ale…”.  Jednak jeśli ktoś zachęcałby pozostałą trójkę albo pojawiłaby się jakaś kontuzja… Po prostu staram się powiedzieć, że nigdy nie wiesz, jakie będą okoliczności. Trudno mi sobie wyobrazić, że Metallica mogłaby dalej grać bez któregoś z jej członków. Ale, jak mówię, różnie bywa. To bardzo trudne pytanie. Chcę, żebyś wiedział, że jestem szczęśliwy i nie muszę odpowiadać na to pytanie. Jak widzisz, po prostu teoretyzuję, ale tak naprawdę nie potrzebuję odpowiedzi. Rozmawiam w radio i tylko hipotetycznie odpowiadam. [Śmiech]

Jak widać, Lars nie dał konkretnej odpowiedzi. Wszystko zależałoby od okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu. Jedno jest jednak pewne. Do perkusisty należałoby w tej kwestii ostatnie słowo. 

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.