Kirk Hammett o więzi łączącej go z kolegami z Metalliki

0

Amerykański gitarzysta udzielił ostatnio wywiadu radiu Westwood One, w którym opowiedział m.in. o relacjach pomiędzy członkami zespołu.

Bycie w kapeli z tymi facetami wychodzi poza granice przyjaźni. Myślę, że jednym z powodów, dla których jesteśmy razem jest fakt, że gdy się poznaliśmy, to odnaleźliśmy w sobie nieświadomą, silną nić porozumienia. Mogę się mylić, ale głęboko wierzę, że właśnie to nas połączyło. Ta więź wykształciła się bardzo szybko i ustabilizowała przez te wszystkie lata. Jesteśmy jak bracia. W jednej chwili ich kocham, w drugiej nienawidzę, ale nie mogę bez nich żyć. Przeżyliśmy razem bardzo wiele. Pokonywaliśmy doliny i zdobywaliśmy szczyty. Nie możesz się tego pozbyć. Ta więź jest w tobie i rośnie w siłę.

Nie mogę wyobrazić sobie mojego życia bez tych chłopaków. Staję się emocjonalny na myśl o chwili, gdy nie będę już w stanie grać razem z nimi. Ostatecznie tak się stanie, ale obecnie jesteśmy ze sobą bardzo zżyci, wzajemnie się uzupełniamy. To będzie dla nas bardzo trudne, gdy skończymy grać. Przekroczyliśmy granicę, za która tak naprawdę nie mamy żadnego wyboru. Muzyka to część naszego życia. Kiedy bierzemy instrumenty i zaczynamy grać, to stajemy się jednością. Jesteśmy brzmieniem Metalliki. I nigdy się to nie zmieni. Mógłbym starać się brzmieć jak ktoś inny. Z dużym wysiłkiem bym to osiągnął, ale jest za późno na jakiekolwiek powroty.

Ciągle próbujemy różnych rzeczy. Nigdy nie jest perfekcyjnie. Ciągle mamy pewne cele, które chcemy osiągnąć. Nie czujemy, że zmierzamy już tylko w dół, a nasza kreatywność słabła. Wciąż jesteśmy głodni zwycięstw, zmotywowani…Nie jestem nawet blisko końca.

Już za 13 miesięcy Metallica wystąpi w Polsce podczas trasy promującej “Hardwired…To Self-Destruct”.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."