Dave Mustaine: “Już dawno temu pogodziłem się z tym, że Metallica wykorzystuje moje utwory”

0

Frontman Megadeth wziął ostatnio udział w “My Life In 15 Songs” magazynu Rolling Stone, w trakcie którego przedstawił utwory, które reprezentowały ważne punkty zwrotne w jego karierze muzycznej, od kawałków wczesnej Metalliki po klasyki Megadeth, które powstawały przez 30 lat działalności zespołu.

Jednym z pierwszych utworów wymienionych przez Dave’a było “Ride The Lightning” jego dawnego zespołu, czyli Metalliki, o którym powiedział:

Jest tu pewny riff, po którego usłyszeniu od razu wiesz, kto napisał ten utwór. Nie mówię tylko o materiale, który napisałem ja. Są więc niektóre fragmenty “Ride The Lightning”, “Leper Messiah” czy pierwszego albumu, w których widzisz drobne rzeczy, przypominające grę na gitarze w Megadeth. Wiesz, jak wiele możesz zrobić ze swoim instrumentem.

Nie napisałem całej muzyki w “Ride The Lightning”. Lars skomponował melodyjne intro, następną partię napisałem ja, kolejną i jeszcze jedną również. Wtedy wchodzi jego część, potem moja i tak w kółko… kto by to liczył?

Mustaine kontynuuje:

Już dawno temu pogodziłem się z tym, że Metallika wykorzystuje moje utwory. Możesz mieć obsesję na takim punkcie albo po prostu odpuścić, bo niczego nie zmienisz. Macie dwa wielkie zespoły. Jesteśmy przyjaciółmi. W życiu przytrafiają się różne rzeczy. Ja pierdolę, wybaczyłem Davidowi Ellesfonowi (basiście Megadeth – przyp. red.) po tym, jak pozwał mnie na 18,5 miliona dolarów, więc mogę wybaczyć tym kolesiom korzystanie z moich kawałków. Mówiąc szczerze, to gdyby nie ten wehikuł, w którym razem zaczęliśmy – mam na myśli my przez duże kurwa MY – rozumiesz. Myślę, że świetnie sobie poradzili. Jestem z nich dumny.

Oprócz wymienionych wcześniej numerów, Dave wspomniał też o – poniekąd również powiązanym z Metallicą – utworze “Mechanix” oraz największych hitach Megadeth, jak “Holy Wars … the Punishment Due”, “Hangar 18” czy “Symphony Of Destruction”. 

James Hetfield potwierdził w niedawnym wywiadzie pokojowe relacje z Davem Mustainem, stwierdzając, że “nie ma powodu, dla którego ich stosunki miałby być złe“. 

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.