Metallica: Jakiej setlisty możemy spodziewać się w Warszawie?

0

Czterej Jeźdźcy ogłosili dzisiaj europejską trasę, a fani już układają w głowie wymarzone setlisty. Postanowiliśmy przeanalizować najprawdopodobniejsze scenariusze, abyście wiedzieli, czego spodziewać się podczas koncertu w Warszawie.

Z pewnością nie możemy liczyć na powtórkę z 2014 roku, kiedy to Metallica ruszyła w trasę “By Request”, pozwalając fanom wybrać utwory, które chcieliby usłyszeć. Eksperyment należy uznać raczej za nieudany, gdyż pomimo ingerencji sympatyków, nie doczekaliśmy się wielu dawno niegranych kawałków, a setlisty wciąż były zdominowane przez hity z okresu “Czarnego Albumu”.

Tym razem muzycy promują swoje najnowsze dzieło, “Hardwired… To Self-Destruct”, i to właśnie na utworach z tego wydawnictwa opierać się będą wszystkie setlisty. Metallica wciąż uparcie wybiera ‘Hardwired’, ‘Atlas Rise!’, ‘Now That We’re Dead’ oraz ‘Moth Into Flame’, żonglując takimi kompozycjami jak ‘Halo On Fire’, ‘Dream No More’, a także ‘Spit Out The Bone’. Raczej nie możemy liczyć, że usłyszymy inne kawałki z tego longplaya.

Przyszłoroczna trasa to świetna okazja, aby uczcić 2 jubileusze. W tym roku Metallica celebruje 30-lecie “…And Justice For All”, regularnie dostarczając nam nowych, wcześniej niepublikowanych nagrać. Natomiast w 2019 swoje 35 urodziny obchodzić będzie uwielbiany przez fanów “Ride The Lightning”. Możemy być pewni, że panowie o tym nie zapomną i niejednokrotnie usłyszymy kultowe ‘One’, ‘Fade to Black’, ‘For Whom The Bell Tolls’, czy ‘Creeping Death’. Mamy jednak nadzieję, że muzycy wyciągną asa z rękawa, serwując kompozycje pokroju ‘To Live Is To Die’, ‘The Call of Ktulu’, czy ‘Dyers Eve’.

Nie można jednak zapominać, że, w większości, stadionowa trasa łączy się nieodzownie z popularnym “best of”. Dlatego fani, którzy pierwszy raz wybiorą się na koncert mogą być spokojni, że usłyszą ‘Seek And Destroy’, ‘Enter Sandman’ i ‘Nothing Else Matters’. Doliczając do tego jeden utwór z coverowego “Garage Inc.” i upór zespołu w ignorowaniu ery “Load-Reload”, “St. Anger” oraz “Death Magnetic” klaruje nam się klasyczna setlista oparta na erze do 1991 + świeży repertuar.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."