Megadeth zaprosił prezydenta Indonezji na koncert

0

W przyszłym miesiącu Megadeth zawita do Indonezji, aby zagrać koncert na tamtejszym festiwalu JogjaROCKarta w miejscowości Yogyakarta. Korzystając z okazji, zespół postanowił zaprosić głowę państwa i gubernatora Jawy Środkowej na swój występ 27 paździenika.

Grupa zrobiła to, korzystając z Twittera i umieszczając taką informację:

Mamy nadzieję, że Prezydent Indonezji Joko Widodo i Gubernator Ganjar Pranowo przyjmą zaproszenie na nasz występ w Yogyakarcie 27 października. Nie możemy się doczekać, aby zagrać i spotkać się z wami.

Na zaproszenie odpowiedział Gubernator Ganjar Pranowo:

Dziękuję bardzo bracie. Z woli Boga obejrzę koncert.

Jak się okazało, gubernator uwielbia Megadeth. Na tę chwilę nie ma jeszcze odpowiedzi od prezydenta.

Dave Mustaine wysłał już w kwietniu 2017 r. zaproszenie prezydentowi, który wówczas był za granicą, prosząc go o obejrzenie występu zespołu podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Hammersonic. Mustaine pisał:

Mam nadzieję, że Joko Widodo powróci na czas. Chciałbym go zaprosić na nasz koncert. Jest fanem metalu i myślę, że to jest świetne!

57-letni Widodo, który był gubernatorem Dżakarty, zanim został wybrany na prezydenta w 2014 roku, uczestniczył w koncercie Metalliki w sierpniu 2013 roku – 25 lat po wydaniu czwartego albumu zespołu „… And Justice For All” i ponad 20 lat po ich głośnym pierwszym występie w Indonezji.

W maju 2013 r. Widodo musiał przekazać rządowi podpisaną gitarę basową od Metalliki na tymczasowe przetrzymanie. Władze musiały zdecydować czy instrument ten jest jedynie darem, czy naruszeniem zasad etyki. Widodo otrzymał gitarę od Roberta Trujillo, ale musiał ją oddać państwu w ciągu 30 dni zgodnie z przepisami dotyczącymi prezentów dla urzędników państwowych.

Widodo w przeszłości deklarował miłość do metalowych zespołów takich jak: Metallica, Megadeth, Lamb Of God i Napalm Death.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/