Matt Tuck (Bullet For My Valentine) opowiada o kulisach rozstania zespołu z Jasonem Jamesem

0

Kilka miesięcy temu szeregi Walijczyków z Bullet For My Valentine opuścił basista Jason “Jay” James. Jego miejsce zajął w maju Jamie Mathias. W niedawnym wywiadzie dla Revolvera frontman grupy, Matt Tuck, zdradził nieco więcej szczegółów o zakończeniu współpracy z Jasonem:

Nasze drogi z Jayem rozeszły się na długo przed tym, kiedy to ogłosiliśmy. Musieliśmy się upewnić, że zarówno ta decyzja, jak i ogłoszenie jej publicznie są dla nas komfortowe. Chcieliśmy, aby album był gotowy do nagrania, zanim wydamy oficjalne oświadczenie…

To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęliśmy, nie tylko z perspektywy zespołu i naszych karier, ale też osobiście, pod względem naszego życia, To było okropne. Utrata długoletniego członka zespołu – i naszego najlepszego przyjaciela, co było dla nas dużo ważniejsze – była dla nas bardzo mocnym przeżyciem, przez które wcześniej nie przeszliśmy. Myśleliśmy nad tą decyzją przez około 3 miesiące. Walczyliśmy, aby znaleźć dla niego ważny powód, aby został, ale ostatecznie stało się to niemożliwe.

Tuck dodaje: 

Nie chcę zagłębiać się w szczegóły, ale to było w najlepszym interesie dla Jaya, bardziej niż dla nas, aby nie być w zespole. Ludzie słyszą to co chcą, ale była to sprawa, która zagrażała zespołowi i należało ją zatrzymać. Niestety, doszło do momentu, w którym trzeba było powiedzieć dość, a my musieliśmy wykonać ten telefon.

Za kulisami byliśmy w ciężkim stanie. Patrząc jednak z oddali, zespół miał się świetnie. Pisaliśmy nowe kawałki i ten ból, przez który przechodziliśmy, pomógł prawdopodobnie wydobyć z nas tą zadziorność, której brakowało ostatniemu albumowi (czyli ,,Temper Temper” z 2013 roku – przyp. red.). Czasami dobrze przeżyć taki emocjonalny dramat w zespole – takie coś naprawdę potrafi dobrze wpłynąć na kreatywność.

Jason James występował w zespole w latach 2003-2015 i nagrał z nim wszystkie dotychczasowe albumy. Z kolei ,,Venom”, 5. krążek studyjny Bulletów, ukaże się za niecały miesiąc, 14 sierpnia.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.