Materia zagra na Wacken Open Air 2015 w Niemczech

0

Wacken to metalowy festiwal, którego nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu fanowi ciężkiego grania. Impreza odbywająca się w Niemczech co roku przyciąga dziesiątki tysięcy fanów i największe gwiazdy metalowej muzyki. Bilety na nadchodzącą edycję sprzedane w dzień po ich trafieniu do sprzedaży mówią same za siebie…

Od wielu lat organizowane są również zmagania Wacken Metal Battle w różnych krajach Europy. Dzięki nim poszczególne państwa mają szansę wyłonić swojego kandydata, który zagra na festiwalu. Do tej pory, dzięki polskiej edycji tego konkursu, u naszych zachodnich sąsiadów wystąpiło 7 naszych rodzimych kapel: Corruption (2007), Chainsaw (2008), None (2009), The Sixpounder (2010), Leash Eye (2011), Devil’s Note (2012) oraz Gnida (2013).

Miło nam poinformować, że na tegorocznej edycji Wacken Open Air zagra Materia! Kapela pochodząca ze Szczecinka może się pochwalić w ostatnim czasie niezłą passą: chłopaki odbyli bardzo dobrą trasą ,,Blood Mantra Tour” z Decapitated oraz wystąpili na egipskim Metal Blast Festival 2015 w roli gwiazdy głównej.

Grupa znana również z zajęcia 2. miejsca w programie Must Be The Music była jednym z pięciu zespołów, które dotarły do finału Wacken Metal Battle. Innymi kapelami były Totem, Soundfear, Night Mistress oraz dobrze nam znany Thermit.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć naszym rodakom szczęścia, dalszych sukcesów oraz powalenia publiczności podczas występu na Wacken 2015. Trzymamy kciuki!

Post użytkownika Materia
Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.