Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią na Metalmanii

0

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor. Do grona artystów, którzy tego dnia wystąpią na festiwalu dołączył właśnie holenderski Asphyx oraz przedstawiciele rodzimego thrash metalu – ALASTOR. Natomiast gościem specjalnym Metalmanii będzie znakomity artysta Christophe Szpajdel – Lord Of The Logos, którego prace podziwiać będzie można na festiwalu.

7 Kwietnia, Katowice, Spodek

Asphyx to legendarna już formacja z Holandii, której korzenie sięgają 1987 roku, a jej twórczość to precyzyjny death doom metal. Formacja zadebiutowała w 1991 roku za sprawą płyty “The Rack”. W 2000 roku grupa zawiesiła działalność, ale już 7 lat później została reaktywowana i działa do dnia dzisiejszego. W 2016 roku ukazał się ostatni studyjny album Holendrów, “Incoming Death”, który stanowi esencję bezlitośnie brutalnego stylu grupy.

Alastor ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie thrash metalowej. Pierwszy krążek w dorobku grupy, „Syndroms of the Cities” ukazał się w 1989 roku i w kolejnych latach zespół intensywnie działał na polu koncertowym i wydawniczym, jednak pod koniec lat 90. zespół zawiesił swoją działalność, aby w 2005 roku powrócić do życia. W 2012 roku ukazał się ostatni album w dotychczasowym dorobku Alastor, “Out of Anger”, którym zespół potwierdził, że należy do polskiej metalowej pierwszej ligi.

Christophe Szpajdel – Lord of the Logos! Projektowaniem logotypów zajmuje się od wczesnych lat 90., używając tylko ołówka i tuszu. Ta technika tworzenia wciąż towarzyszy mu do dnia dzisiejszego. Jego międzynarodową karierę zapoczątkowało zaprojektowanie w 1991 roku logo dla norweskiej formacji Emperor. Wiele innych znanych grup wciąż używa jego logo w niezmienionej formule jak choćby: Borknagar, Old Man’s Child, Enthroned, Moonspell, Aborted czy Abigail Williams. Podczas polskiej wystawy Szpajdel zaprezentuje najbardziej znane prace, jak i te, z których jest bardzo zadowolony, choć nie zyskały dotychczas szerokiej popularności. Fani jego twórczości, będą mieli szansę spotkać się na żywo z tym artystą oraz nabyć jego książkę.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."