Metalmania 2018 prezentuje oficjalny plakat przyszłorocznej edycji festiwalu

0

Organizatorzy Metalmanii 2018 pochwalili się właśnie oficjalnym plakatem przyszłorocznego wydarzenia. Przygotował go gość tegorocznej odsłony imprezy, Zbigniew M. Bielak, bardzo dobrze znany w środowisku metalowym z tworzenia okładek płyt dla takich zespołów jak Watain, Paradise Lost, Mayhem czy Ghost. Artysta wspomina powrót Metalmanii i krótko komentuje tworzenie plakatu dla przyszłorocznego festiwalu:

Dla mojego pokolenia Metalmania lat 90-tych była swoistym barometrem nastrojów na metalowej scenie. Dbała o kiełkujące gusta i dostarczała tych najwcześniejszych, a więc niezatartych wrażeń. Powrót Metalmanii w zeszłym roku dowiódł tylko jej wielopokoleniowej wagi. Miło było znów znaleźć się z tej okazji we wspaniale odremontowanym Spodku, który jest dla mnie w dwójnasób istotny, będąc obok areny muzycznych doznań, również ważną ikoną polskiej architektury. Nie spodziewałem się, że kiedyś przyjdzie mi go narysować i cieszę się, że dzięki Metalmanii tak się stało.

Przypominamy, że druga od czasu powrotu edycja legendarnej Metalmanii odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku. Na chwilę obecną w skład wydarzenia wchodzą zespoły: Emperor, Xentrix, Terrordome, Shodan, Destroyer 666, Minetaur, Dead Congregation, Asphyx i Alastor. Gościem specjalnym będzie z kolei Christophe Szpajdel, znany także jako Lord of the Logos – belgijski grafik, będący twórcą niezliczonej ilości logo zespołów metalowych i rockowych.

07.04.2017
Metalmania 2018
Katowice, Spodek

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.